Ruffin & Fils L'Ame de Jean (0,75l)

Cuvée L’AME DE JEAN je poctou zakladateli domu Jeanu Ruffinovi a vyrobí se ho pouze 1 000 lahví ročně. První kvašení 100 % hroznů probíhá v dubových sudech, aby se prohloubila komplexita vína. Vůni zprvu dominují citrusy, pak se ke slovu dostanou aromata vzniklá zráním v sudech - dřevo, čerstvě opečený toast, briošky a ořechy. 


  • Na skladě
1 290 Kč
Kategorie: Ruffin & Fils
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Cuvée L’AME DE JEAN je poctou zakladateli domu Jeanu Ruffinovi a vyrobí se ho pouze 1 000 lahví ročně.

 

Hrozny

Odrůdy: 35 % Pinot Noir, 43 % Chardonnay a 22 % Meunier

Je směsí rezervních vín z let: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 a 2012.

 

Zrání

První kvašení 100 % hroznů probíhá v dubových sudech, aby se prohloubila komplexita vína.Šampaňské je vyráběno bez malolaktické fermentace (jablečno-mléčného kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

Chuť

Šampaňské má zlatou barvu, kterou stoupají vzhůru zástupy jemných bublinek tvořících sametovou pěnu na povrchu. Vůni zprvu dominují citrusy, pak se ke slovu dostanou aromata vzniklá zráním v sudech - dřevo, čerstvě opečený toast, briošky a ořechy. Chuť je elegantní, plná, kulatá a vyzrálá. Promítají se v ní stejné citrusové, dřevité a vyzrálé tóny jako ve vůni s dotekem pečených jablek a lékořice na pozadí. 

 

Párování k jídlu

Toto vyzrálé šampaňské zvládne i výraznější jídla jako je třeba lanýžové rizoto, hovězí Wellington či výraznější masitější ryby s nejrůznějšími omáčkami.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

ruffin_logo

Rodinné vinařství založené v roce 1947 Jeanem Ruffinem. K němu se v rocce 1965 přidaly pak jeho tři synové a v roce 1995 převzal vinařství jeho vnuk Alexander.

Vinařství sídlí v Étoges (Cote de Blancs) a má přes 14 hektarů vinic.