Verrier & Fils Cuvée Rosé (0,75l)

80 % Chardonnay, 10 % Pinot Noir a 10 % Meunier. Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách. V ústech vás zprvu uvítá živý a dynamický útok chutí s příjemnou svěžestí. Vyváženost tohoto vína v sobě snoubí svěžest a kyselost na jedné straně a příjemnou vyzrálost s jemnou dosáží straně druhé. Po chvíli se textura tohoto vína stává jemnější a hedvábnější.


  • Na skladě
595 Kč
Kategorie: Verrier & Fils
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 80 % Chardonnay, 10 % Pinot Noir a 10 % Meunier.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, Meunier je tedy vinifikováno jako tiché červené víno.

Směs obsahuje 25 % rezervních vín z předchozích 2 let.

Hrozny pocházejí z vinic Petit Morin (nedaleko Épernay a Sézanne), jež jsou orientované na jihovýchod a mají jílovité podloží s vápencovými prvky. Stáří vinic je až přes 20 let.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 4 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 8 g/l.

 

Chuť

Víno růžovo-oranžové barvy s měděnými odstíny a velice jemným perlením vytvářející nekončící řetízky drobných bublinek. Po prvním přivonění pocítíme komplexní a typickou vůni pro tento vinařský dům: švestky, černý rybíz, maliny, sušené ovoce a nakonec lehce zakouřené tóny. Po několika minutách se objeví máslové aroma, známky sladkého pečiva a pomerančové marmelády, které dávají tomuto Rosé skutečný charakter. Nakonec můžeme cítit vůni fialek, švestek a smetany, stejně tak i lehkou mineralitu, jež podtrhuje zralost a komplexnost tohoto vína. Jedná se o velmi vyváženou vůni spojující v sobě mladé a vyzrálé aroma.

V ústech vás zprvu uvítá živý a dynamický útok chutí s příjemnou svěžestí. Vyváženost tohoto vína v sobě snoubí svěžest a kyselost na jedné straně a příjemnou vyzrálost s jemnou dosáží straně druhé. Po chvíli se textura tohoto vína stává jemnější a hedvábnější. Závěr je čistý a relativně nenucený, nabízí jemné aroma švestek, hřebíčku a skořice, jež potvrzují komplexnost a zralost tohoto Rosé.

 

Párování k jídlu

Svojí texturou a stylem se toto růžové šampaňské hodí téměř k jakékoliv kuchyni, či jako výtečný aperitiv. Určitě neuděláte chybu při servírování s dezerty s červeným ovocem (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon).

Doporučujeme servírovat o teplotě 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Po pět generací provozuje rodina Verrier vinice ve vesnici Étoges mezi Epernay a Sezanne.

Od roku 1860 jsou vinaři z otce na syna: Auguste & Ismérie VERRIER / Eugène & Léonie VERRIER / Raymond & Edith VERRIER / Francis & Maryse VERRIER / Emmanuel & Laurence VERRIER. 

Étoges

V Étoges najdeme tři ušlechtilé odrůdy vinné révy Champagne, vysazené na útesu Ile-de-France, na podloží tvořeném křídami „Bélemnite“. Vinice je na středních svazích orientovaných na jihovýchod; sluneční svit (1650 h/rok) a srážky (650 mm/rok). Na severu podporuje zadržování vody plošina Brie, která má jílovité a tudíž nepropustné podloží. Tato zeměpisná poloha upřednostňuje výskyt ranních mlh, které v kombinaci se slunečním svitem dávají vzniknout úžasnému šampaňskému.

Dům produkuje ročně cca 30 000 lahví.