ROGER MANCEAUX Blanc de Blancs Premier Cru (0,75l)

Toto cuvée se vyznačuje světle žlutou barvou, jež je podtržena živým perlením. Po přivonění se objevují známky čerstvé máty doprovázené vyzrálými tóny sušeného ovoce a sena. Chuť je plná a lehce minerální s jemnou strukturou. Závěr je jemný a nenásilný. 


  • Na skladě
740 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
 

Toto cuvée se vyznačuje světle žlutou barvou, jež je podtržena živým perlením. Po přivonění se objevují známky čerstvé máty doprovázené vyzrálými tóny sušeného ovoce a sena. Chuť je plná a lehce minerální s jemnou strukturou. Závěr je jemný a nenásilný. Vyrobeno ze 100 % Chardonnay vinic Premier Cru v Rilly-la-Montagne a Taissy. Živé, lehké a osvěžující šampaňské, jež se skvěle hodí jako letní aperitiv či jako společník plodů moře a ústřic. Skvěle též podtrhne chuť ryb či carpaccio z mušlí Saint-Jacques.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

rogermanceaux_logo

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.