Novinka

ROGER MANCEAUX Grande Réserve Premier Cru Magnum (1,5l)

Víno zářivě zlaté barvy doprovázené tisíci jemnými bublinkami. Vůně je upřímná s tóny dužnatého žlutého ovoce (meruněk, broskví) a ovoce červeného (malin). Jemně dřevité, kořeněné tóny dodávají vínu sílu a  charakter. Chuť je výrazná a zároveň živá, odhaluje rovnováhu svěžesti a komplexnosti.  Závěr je přetrvávající a podtrhuje jemné aroma a strukturu vína. 


  • Na skladě
1 595 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Velikost lahve: 1,5l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva / Typ: Bílé
 

Víno zářivě zlaté barvy doprovázené tisíci jemnými bublinkami. Vůně je upřímná s tóny dužnatého žlutého ovoce (meruněk, broskví) a ovoce červeného (malin). Jemně dřevité, kořeněné tóny dodávají vínu sílu a  charakter. Chuť je výrazná a zároveň živá, odhaluje rovnováhu svěžesti a komplexnosti.  Závěr je přetrvávající a podtrhuje jemné aroma a strukturu vína. Víno obsahuje 50 % Pinot Noir Grand Cru z Mailly-Champagne a 50 % Chardonnay 1er Cru z Taissy, vinic, jejichž stáříaje více než 40 let. Toto excelentní víno v sobě snoubí svěžest a sílu okamžiku, jež se nejlépe vychutná v zimě u krbu po příjemné procházce v lese. Jde o šampaňské ideální pro setkání s přáteli a pokrmy, kde kvalita podtrhuje jednoduchost. Toto Cuvée též skvěle doplní předkrmy z hub, sušené šunky, či grilované maso.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

rogermanceaux_logo

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.