ROGER MANCEAUX Blanc de Noirs Pinot Noir Grand Cru (0,75l)

100 % Pinot Noir z Grandu Cru. Bohatá, lahodná vůně se otevírá tóny briošky, mirabelkové švestky a muškátového oříšku. Po provzdušnění se objeví jemnější vůně teplého koření, bílého pepře a oříšků. Chuť je plná ale harmonická, nabízí dokonalý balanc mezi kyselinkou a aromatickou bohatostí, jemností a svěžestí.


  • Na skladě
790 Kč
Kategorie: Roger Manceaux
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neobli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Mailly.

 

ZRÁNÍ

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži ještě dalších 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Toto cuvée má zlato-žlutou barvu se zlatými odlesky. Bohatá, lahodná vůně se otevírá tóny briošky, mirabelkové švestky a muškátového oříšku. Po provzdušnění se objeví jemnější vůně teplého koření, bílého pepře a oříšků. Chuť je plná ale harmonická, nabízí dokonalý balanc mezi kyselinkou a aromatickou bohatostí, jemností a svěžestí. Při degustaci se objevují noty máslových sušenek, třešňového brandy a ostružin. Povzbuzující závěr je veden citronovou kůrou a grepem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Robustní charakter tohoto Blanc de Noirs dovoluje si ho vychutnat vedle pokrmů, jako je pečená zvěřina či hodně redukovaná omáčka typu demi glace. Tento Brut se hodí k typickým pokrmům, jako jsou omáčky nebo pečená drůbež.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Toto Cuvée odhaluje krásnou žlutou barvu se zlatavými odlesky. Vůně je bohatá a gurmánská, snoubí v sobě tóny briošek, mirabelek a muškátového oříšku. Po chvíli provzdušňování vyvstanou jemné kořeněné tóny s dominantou bílého pepře. Chuť je plná a harmonická, dokonale vyvažuje kyselost a bohaté aroma. Můžeme v ní cítit jemné aroma sušenek, kompotovaných třešní a osvěžující kůru limetek. Vyrobeno ze 100 % Pinot Noir pocházející z vinic Grand Cru v Mailly-Champagne. Toto Blanc de Noirs skvěle podtrhne chuť pečené drůbeže, či pokrmů s jemnou omáčkou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Roger Manceaux je

  • 5 generací milovníků vinic počínaje Edmondem, po něm René, pak Roger a teď Patrik a jeho děti.
  • 5 vesnic „Montagne de Reims“: Rilly la Montagne, Taissy, Trois-Puits a Villers-Allerand klasifikované jako Premier Cru a Mailly-Champagne klasifikované jako Grand Cru.
  • 3 odrůdy hroznů: také hlavně Pinot Noir Chardonnay a Pinot Meunier.
  • Respektování tradic a biologické rozmanitosti, integrované vinohradnické postupy. Od roku 2016 má Manceaux certifikaci vysoké ekologické hodnoty.
  • Odbornost předávaná z generace na generaci a inovace ve vinicích a také ve výrobě vína.