Cristian Senez Blanc de Noirs Brut (0,75l)

Vyrobeno z 100% Pinot Noir. Toto šampaňské má světle zlatou barvu s narůžovělými podtóny. Podmaní si vás vůní po sušených plodech, jako jsou meruňky, fíky, ale také po lískových oříšcích a mandlích. V závěru ucítíte noty pomerančového květu a jasmínu. V chuti je tento Brut výrazný a svěže citrusový.


  • Na skladě
695 Kč
Kategorie: Cristian Senez
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Blancs)

 

ZRÁNÍ

U vína neprobíhá malo-laktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Zrání ve sklepě na kalech po dobu minimálně 3 let.

 

Chuť

Toto šampaňské má světle zlatou barvu s narůžovělými podtóny. Podmaní si vás vůní po sušených plodech, jako jsou meruňky, fíky, ale také po lískových oříšcích a mandlích. V závěru ucítíte noty pomerančového květu a jasmínu. V chuti je tento Brut výrazný a svěže citrusový.


Párování k jídlu

Tento Blanc de Noirs bude hezky sekundovat mušlím svatého Jakuba, bílému masu s lehkou citronovou omáčkou nebo citrusovému koláči.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

senez-logo

Tento šampaňský dům se nachází na symbolické šampaňské vinici Côte des Bar, která vyniká kvalitou svých odrůd Pinot Noir a vzácností Pinot Blanc.

La Côte des Bar je v jižní části oblasti Appellation d'Origine mezi Bar-sur-Seine a Bar-sur-Aube. Tato proslulá vinice zajišťuje čtvrtinu dosavadní produkce Champagne. 

Vinařství vyznává politiku úcty k přírodě, a právě proto se již více než 30 let věnují udržitelnému pěstování révy vinné.

Všechny vinice jsou obdělávány s velkým respektem. Jsou držiteli certifikátu HVE. Pokud jde o výrobu, od roku 2016 zavedli chartu HACCP. Tato charta je zárukou kvality, sledovatelnosti a důkazem záruky.