Perrier Jouët Blason Rosé (0,75l)

Výrazná lososově růžová barva skrývá červené odlesky a živé ale jemné bublinky. Intenzivní vůni vévodí zralé červené a černé ovoce doplněné o dotek exotického granátového jablka, růží a medu. Chuť je svěží, živá a bohatá. Okamžitě vás uchvátí chuť zralých lesních jahod, červených jablek, ostružiny a čerstvé mandlové croissanty.


  • Na skladě
1 495 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 50% Pinot Noir, 25% Meunier a 25% Chardonnay

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 15 % modrých hroznů z Bouzy vinifikováno jako tiché červené víno.

Obsahuje kolem 15 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 10 g/l

 

CHUŤ

Výrazná lososově růžová barva skrývá červené odlesky a živé ale jemné bublinky. Intenzivní vůni vévodí zralé červené a černé ovoce doplněné o dotek exotického granátového jablka, růží a medu. Chuť je svěží, živá a bohatá. Okamžitě vás uchvátí chuť zralých lesních jahod, červených jablek, ostružiny a čerstvé mandlové croissanty. Závěr je plný a velkorysý s dotykem citrusů a zralých kvasinek.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto Rosé je tak dobře vyvážené, že se hodí i k těm nejodvážnějším jídlům. Zkuste ho k tataráku z tuňáka s liči, caprese salátu z buvolí mozzarelly a rajčat či třeba hovězím žebrům na grilu. Mezi další vynikající kombinace patří kachní prsa s omáčkou z černého rybízu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.