Novinka

Duval Leroy Femme de Champagne Brut Nature 2002 (0,75l)

95 % Chardonnay a 5 % Pinot Noir - spolu odhalují komplexní tóny kombinující mládí a zralost: brioškovou kůrku, vanilku a jemné dřevité tóny střídající se s citrusovými plody, jako je citron a mandarinka. Po jemném útoku na patře následuje hedvábný, strukturovaný pocit s nekonečnou perzistencí. Rozpoznat lze noty grepů, jahod, lískových oříšků a pražených mandlí.


  • Na skladě
6 750 Kč
Kategorie: Duval Leroy
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Zero Dosage, Brut Nature
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2002
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Rok 2002 byl pro šampaňské vynikající. Zima byla chladná a mrazivá a pomalu se blížila k pozdnímu jaru. Když však jaro přišlo, bylo ideální a umožnilo úspěšné kvetení révy. Teplé léto přineslo suché a slunečné dny, které umožnily hroznům dozrát, aniž by je spálily. Výsledná vína jsou krásně vyvážená a opulentní.

 

HROZNY

Odrůdy: 95 % Chardonnay a 5 % Pinot Noir

Hrozny pochází z vinic s klasifikací Grand Cru. Konkrétně z parcel Montaigu de Chouilly, Chapelle d'Avize, Terre de Noel d'Oger, Chetillon a Aillerand du Mesnil sur Oger.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 25 % hroznů probíhá v dubových sudech. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje zhruba 10 let ve sklepě na kvasinkách. Po degorzáži ještě dalších 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 0 g/l (tedy šampaňské bez přidaného cukru)

 

CHUŤ

Jeho zlatožlutá barva je zvýrazněna jemnými bublinkami, které odhalují komplexní tóny kombinující mládí a zralost: brioškovou kůrku, vanilku a jemné dřevité tóny střídající se s citrusovými plody, jako je citron a mandarinka. Po jemném útoku na patře následuje hedvábný, strukturovaný pocit s nekonečnou perzistencí. Rozpoznat lze noty grepů, jahod, lískových oříšků a pražených mandlí. Dlouhá a komplexní dochuť.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto non-dosé šampaňské si vychutnejte samotné jako aperitiv. Odvážnou kombinaci tvoří v kombinaci s jehněčím masem.

Ideální teplota podávání je 9 - 12°C.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

deuval_leroy_logo

V roce 1855 se obchodník se šampaňským vínem Armand Edouard Leroy snažil o rozšíření svého obchodu. V hlavě již několik let nosil koncept na přilákání zákazníků a udržení jejich loajality, ale chyběl mu vhodný vinař. Po několika letech usilovného hledání našel jediné vinařství schopné zhostit se tohoto úkolu s ním - jeho jméno bylo Duval. Osud těchto dvou rodin byl spojen sklizní roku 1859, která díky vášni a preciznosti ve výrobě přinesla chuť a styl vína, které bylo světu představeno pod značkou Duval-Leroy. S postupem času si vinařství vybudovalo velmi dobrou pověst zejména díky své odbornosti.  V letech 1888 - 1893 ovládli četné výstavy v Barceloně, Monaku, Moskvě a Paříži. Kritici pěli chválu o šarmu, komplexnosti a delikátnosti jejich vín a znalci je obdivovali pro jejich distingovaný charakter a eleganci. Krátce po roce 1911, kdy region Champagne prošel svou první revolucí a kdy převzal oficiální klasifikaci šampaňských vinic, Raymond Duval-Leroy vytvořil první Premier Cru Champagne.  Toto šampaňské nazval „Fleur de Champagne“, protože mu připomínalo vůni a jemnost bílých květů vinné révy při prvním ochutnání. Smíchal hrozny pouze z Grand Cru a Premier Cru vinic, aby dostál zásadám své rodiny. Dnes je toto šampaňské vyráběno stále ve Vertus a pouze exkluzivně dostupné na pultech těch nejlepších obchodníků.

Vinice Duval-Leroy se rozkládají na 200 hektarech půdy. Duval-Leroy je přítomen ve všech oblastech, které jsou klasifikovány jako „Grand Cru“ v Cote des Blancs a též téměř ve všech oblastech klasifikovaných „Grand Cru“ v Montagne de Reims. Celkem 40 % produkce pochází z vinic označených Grand Cru a Premier Cru.

Vinný sklep rodiny Duval-Leroy je jedním z prvních, který využívá solární fotovoltaické panely. Skladovací prostory pak pojmou 300 dubových sudů a několik miliónů vinných lahví. Součástí sklepu je i 3,5 km dlouhý křídový sklep, který je pro zrání šampaňského neocenitelný.

Duval-Leroy je jedno z posledních místních vinařství, které je 100% v rukou rodiny a jejich snaha o nezávislost pomáhá konzistentní práci a stabilitě. Od roku 1859, tedy od svého vzniku, je vinařství předáváno z otce na syna již po 6 generací a duch tradice se odráží i v jejich vínech.