de Castellane

de-castellane-logo
Historie

Šlechntic Florens de Castellane, dědic jednoho z nejstarších francouzských rodů, založil v Epernay svůj šampaňský dům. Byl vizionář a rozhodl se prosadit svou značku do celého světa, a proto si jako logo zvolil červený kříž "Saint-Andrews", který je poctou standartě nejstaršího pluku v oblasti Champagne.

Alexandre Mérand koupil de Castellane v roce 1927. Zaměřil se nejen na francouzský trh, ale i na světový, a začal vyvážet de Castellane do celého světa: Londýna, Bruselu, Berlína, Stockholmu, New Yorku, Sydney... de Castellane byl nyní v největších městech světa.

Předčasná smrt Alexandre Méranda přiměla jeho rodinu převzít společnost pod vedením jeho dcery Claude Mérand, provdané za Bernarda de Nonancourt, majitele a ředitele Champagne Laurent-Perrier. Šampaňský dům de Castellane tedy vstoupil do skupiny Laurent-Perrier a je stále vlastněn a spravován rodinou Nonancourtů.

Know-how

Vypracování kvalitního a konzistentního šampaňského vyžaduje trpělivou, přesnou a pečlivou ruku. Proto se veškerá sklizeň provádí ručně, aby se každý hrozen zachoval až do vylisování.

Charakter hroznů z každé vesnice nebo cru se pak zachovává individuální vinifikací Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier ve speciálně upravených kádích. Kvašení probíhá při nízkých teplotách, aby se zdůraznila elegance a aromatická komplexnost každé odrůdy a cru.

Pečlivý výběr, který řídí sklepmistr, spojuje všechna různá vína do jedné harmonické směsi, která vystihuje styl "de Castellane".

Hluboko v chladném vlhku 6 kilometrů křídových sklepů zrají lahve po dobu několika let, díky čemuž může víno rozvinout svou strukturu, získat kouzelné aroma a barvu a vytvořit jemnou, živou pěnu.

 

 

Žádné produkty od výrobce de Castellane nebyly nalezeny....