Novinka

Taittinger Comtes de Champagne Brut Rosé Vintage 2006 (0,75l)

70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay. Vůně je intenzivní a elegantní, připomíná květy hlohu, rybízové želé, kandovanou citrusovou kůru a grilované hrušky. V chuti je víno komplexní a harmonické s jemnými, elegnantími tříslovinami. Chuť připomíná meruňky, čerstvé blumy nebo kompotované ovoce. Středně dlouhý, svěží závěr s příjemnou mineralitou.


  • Na skladě
7 990 Kč
Kategorie: Taittinger
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2006
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

V roce 1952 vytvořil šampaňský dům Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blancs - své nejexkluzivnější a nejprémiovější cuvée - na počest "hrabat ze Champagne" a zejména Thibauda IV, jehož pečeť hrdě zdobí každou láhev Taittingeru.

 

ROČNÍK

Ročník 2006 byl považován za horký a nepředvídatelný v oblasti Champagne, s teplotami pravidelně dosahujícími 30°C. Ale zároveň vydatně pršelo. Během sklizně svítilo slunce a hrozny vyvinuly jemnou rovnováhu, podobnou jako v roce 2002 a 1989. Ročník 2006 je štědrý a plný.

 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Pinot Noir a 30 % Chardonnay

Hrozny pochází z Grand Cru vinic.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 10 % Pinot Noir vinifikováno jako tiché červené víno. Tyto hrozny pochází z Grand Cru vinice v Bouzy.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 12 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 9 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské světlé starorůžové barvy s lososovými odlesky a intenzivním jemném perlením. Vůně je intenzivní a elegantní, připomíná květy hlohu, rybízové želé, kandovanou citrusovou kůru a grilované hrušky. V chuti je víno komplexní a harmonické s jemnými, elegnantími tříslovinami. Chuť připomíná meruňky, čerstvé blumy nebo kompotované ovoce. Středně dlouhý, svěží závěr s příjemnou mineralitou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi pokrmy, které skvěle doprovodí toto růžové ročníkové šampaňské, patří: starší sýry Comté či Chaource, koláč z třešní Morello nebo pošírovaná hruška v kořeněném sirupu.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

taittinger_logo

Charakter rodinného podniku firmy Taittinger, jedné z posledních firem v Champagni, která ještě nosí jméno svých majitelů, zaručuje neustálou snahu o co nejlepší kvalitu produktu, jakož i absolutní respekt k tradicím. Svědčí o tom fakt, že v majetku rodiny se nachází „Château de la Marquetterie", místo, kde benediktinský mnich bratr Oudart odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentace šampaňského vína. Část z celkového počtu 19 milionů láhví je skladována právě ve sklepích zámku, které byly vyhloubeny již v období vlády Říma nad Galií. Vinice firmy Taittinger se rozkládají na 650 akrech a zahrnují 15 různých vinohradů. Odrůdy vín, které zde můžete najít jsou: ze 40% Chardonnay, 45% Pinot Noir a 15% tvoří Pinot Meunier. Samotná produkce vinohradu je doplněna na základě smluv s nejlepšími pěstiteli vína o další dodávky vinné révy. Champagne Taittinger patří mezi slavné značky kraje Champagne a je známá pravidelností vysoké kvality svých produktů.