POMMERY Blue Sky Demi Sec (0,75l)

34 % Chardonnay, 33 % Pinot Noir a 33 % Meunier ze skoro 20 různých cru v Montaigne de Reims a Côte des Blancs. Svěží, čistá vůně s bohatým aroma čerstvého ovoce jako jsou bílé broskve, fíky a citrusové plody, doplněné o náznaky medu, vanilky a mandlí. Na patře je toto víno osvěžující s náznakem minerality a tónů frangipane, křupavých croissantů a sušených pomerančů.


  • Na skladě
1 545 Kč
Kategorie: Pommery
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 34 % Chardonnay, 33 % Pinot Noir a 33 % Meunier

Hrozny pochází ze skoro 20 různých cru v Montaigne de Reims a Côte des Blancs.

Dosáž: Demi Sec

 

CHUŤ

Royal Blue Sky je šumivé víno světle žluté barvy s jemnými zlatavými odlesky. Jemné perlení a jemná krémová pěna. Svěží, čistá vůně s bohatým aroma čerstvého ovoce jako jsou bílé broskve, fíky a citrusové plody, doplněné o náznaky medu, vanilky a mandlí. Na patře je toto víno osvěžující s náznakem minerality a tónů frangipane, křupavých croissantů a sušených pomerančů.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je skvělé jako aperitiv - dá se podávat vychlazené ve větší sklenici na ledu za doprovodu dalších ingrediencí jako je ananas, limetka, grep, okurka, řapíkatý celer nebo levandule. Dosáhnete tak opravdu osvěžujícího koktejlu! Krásně ale doprovodí tučnější ryby nebo mořské plody, či jemnější sýry.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pommery_logo

Firma Pommery byla založena v roce 1836 a může se tudíž opřít o zkušenosti získané za více než 160 let své činnosti. Champagne Pommery náleží ke skupině LVMH, která patří k předním světovým producentům luxusního vína. Pommery je velkou klasickou značkou šampaňského a je zárukou příjemně stráveného večera. Styl Pommery - to je dlouhodobě výjimečně vysoká kvalita vín, která se vyznačuje elegancí, diskrétností a výraznými aromaty. Významnou část svých surovinových potřeb pokrývá firma sklizní ze svých vlastních vinic. Archivní víno Pommery Vintage a Rosé se vyrábějí výhradně z hroznů vypěstovaných na vinicích, které patří firmě Pommery. V současné době jsou budovy firmy Pommery pocházející z 19. století vybaveny vysoce moderním zařízením, které umožňuje dokonalou kontrolu kvality.

V současném období, kdy lidé dávají přednost suchým nápojům, je důležité vědět, že to byla Jeanne-Alexandrine-Louise Pommery, která v roce 1879 uvedla na britský trh svoje Pommery Natur 1874, které leželo čtyři roky ve sklepě a bylo opatřeno mimořádně malým množstvím dozážního likéru. Majitelka pro ně užívala termín brut. Stala se tak zakladatelkou tradice suchých šampaňských vín. Firma Pommery byla zastoupena na našem trhu již před 2. světovou válkou. Jedna z 18 kilometrů chodeb jejích sklepů je nazvána Prague...