Pierre Gobillard Blanc de Noirs Premier Cru (0,75l)

100 % Pinot Noir. Ve svěží vůni lze bílé ovoce, zejména zralé broskve, jablka a hrušky. To vše doplňují tóny bezového květu, mandarinky a teplých máslových sušenek. Chuť je výrazná, bohatá a vyvážená. Promítají se v ní noty pečeného jablkového koláče, grepu, červeného rybízu, yuzu a čerstvých křupavých croissantů.


  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Premier Cru vinic v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

 

CHUŤ

Jasná zlatá barva je protkaná měděnými odlesky a krásným živým perlením. Ve svěží vůni lze bílé ovoce, zejména zralé broskve, jablka a hrušky. To vše doplňují tóny bezového květu, mandarinky a teplých máslových sušenek. Chuť je výrazná, bohatá a vyvážená. Promítají se v ní noty pečeného jablkového koláče, grepu, červeného rybízu, yuzu a čerstvých křupavých croissantů. Závěr je plný a ovocný s dotykem bílých květů a fialek.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské si můžete vychutnat k mušlím svatého Jakuba, nadívané perličce, kachnímu prsu s omáčkou z kaštanů či fíků nebo k sýrům jako je francouzský Epoisses. Skvělou kombinaci nabídne také ale i ke klasickému pečenému kuřeti.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.