Paul Louis Martin Brut Premier Cru (0,75l)

75 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay z Premier Cru. Vůně odhaluje aroma lehce pošírovaného bílého a žlutého ovoce a bílých květů. Chuť je jemná, ale šťavnatá a intenzivně ovocná. Ucítíte zelené jablko, broskve, hrušky, kandované citróny, liči a italské panetone s medem a vanilkou.


  • Na skladě
875 Kč
Kategorie: Paul Louis Martin
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Pinot Noir, 25 % Chardonnay

Hrozny pochází z Premier Cru vinic.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 10 g/l

 

CHUŤ

Okouzlující, zlatou barvou prostupují jemné bublinky. Vůně odhaluje aroma lehce pošírovaného bílého a žlutého ovoce a bílých květů. Chuť je jemná, ale šťavnatá a intenzivně ovocná. Ucítíte zelené jablko, broskve, hrušky, kandované citróny, liči a italské panetone s medem a vanilkou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Kombinujte toto šampaňské s pokrmy jako jsou dušené bílé ryby či ryby pečené v soli.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Paul Louis Martin byl založen v roce 1864. Sídlí v Bouzy, v říši Pinot Noir.

Pan Louis Martin se aktivně podílel na založení družstva Bouzy a byl zvolen jeho zakládajícím prezidentem. Začal tedy s výrobou vína v roce 1929. Jeho syn Paul mu aktivně pomáhal zejména při rozšiřování křídových sklepů, aby získal co nejlepší podmínky pro zrání vína. Paul Louis Martin byl zapálený pro svou práci, skvělý výrobce šampaňského, který také produkoval bohatá červená vína, zejména Bouzy Rouge.

V současné době se vedení ujala jeho dcera Francine, jíž pomáhá její syn Vincent, a jsou stále horliví ohledně kvality svého šampaňského. Vína produkovaná tímto panstvím si tedy zachovala svůj charakter, který vyvinula ruka mistra.