Moët & Chandon Grand Vintage Rosé 2015 (0,75l) + DÁREK: Sklenička Moëta na KVIFF

Sklenička Moeta na KVIFF jako dárek

Ke každému nákupu láhve Moët & Chandon dostanete jako dárek voucher na skleničku šampaňského v Moët & Chandon Champagne Lounge na letošním Karlovarském Filmovém Festivalu. Dárek k objednávce přibalíme automaticky.


  • Na skladě
2 225 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2015
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Každý Grand Vintage je jedinečný a originální, je sklepmistrovou interpretací jedinečného roku, který se vyrábí. Duch Möet & Chandon Grand Vintage je založen na třech základních hodnotách: Svoboda interpretace, výběr nejpozoruhodnějších vín roku a osobitost ročníku.

 

Ročník

Každý Grand Vintage je jedinečný a vyjadřuje osobní interpretaci hlavního sklepmistra Moët & Chandon daného ročníku. V případě šampaňského ročníku 2015 byl rok plný napětí, dramatického tepla a nejistoty. Rok 2015 přinesl výjimečnou sklizeň modrých hroznů. Ty ukázaly pozoruhodnou zralost s výraznou ovocnou vůní a plným tělnatým dozvukem.Suché, zralé a zdravé roky jsou vhodné pro odrůdu Pinot Noir, která je hlavní složkou tohoto cuvée.

„Rok 2015 byl rokem uvědomění a probuzení, a to nejen na vinicích, ale i ve světě. Grand Vintage 2015 je šampaňské rozjímání – představuje začátek nového dne.“ - Sklepmistr Benoît Gouez

 

Hrozny

Odrůdy: 52 % Pinot Noir, 17 % Chardonnay a 21 % Meunier.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 14 % Pinot Noir vinifikováno jako tiché červené víno.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 6 let ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení ještě minimálně 6 měsíců odpočívá.

Dosáž: 5 g/l (Extra Brut)

 

Chuť

Nadýchané růžové šampaňské s ovocnými náznaky fíků a lesních jahod spojenými s hlubokým kořeněným charakterem. Mocné a zralé s kořeněným nádechem bylo skladováno šest let, aby se dále rozvinuly jeho koncentrované tóny tmavého ovoce a jedinečný černý a kořeněný buket. Třísloviny přidávají prvek lahodné hořkosti brusinek s tóny máty a anýzu. Na závěr jsou cítit jemné noty aromatického růžového pepře a květinové vůně.

 

Párování k jídlu

Toto ročníkové šampaňské si vychutnejte samotné jako aperitiv nebo s pokrmy jako je například: carpaccio z řepy, kachní prso s borůvkovou omáčkou nebo opečený filet z parmice s ananasovým pico de gallo či grilovanou chobotnicí.

Ideální teplota k podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.