Krug Vintage 2000 (0,75l) v dárkové krabičce

Krásná, intenzivní zlatá barva, která začíná odhalovat rok. Vůně karamelu, nugátu, lískových ořechů, čerstvě upečené pečivo čerstvé z trouby. Chuť gratinovaných citrusových plodů, limetková kůra s velmi dlouhou dochutí a vytrvalostí.


  • Na skladě
9 890 Kč
Kategorie: Krug
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2000
Barva: Bílé
 

Výraz roku 2000 zachycený Krugem: shovívavý příběh.

 

Krug 2000 je „tour de force“, která dokáže být bohatá, přesná a kompletní najednou. Krug 2000 je jedním z nejintenzivnějších Krug's Vintage Champagnes, protože rok 2000 musí být zařazen mezi nejteplejší roky, ve kterých Krug vytvořil Vintages, které se všechny ukázaly jako skvělé   Champagnes (1947, 1959, 1976, 1982, 1989). Zaujímá místo vedle dalších Krugových cuvees, díky nimž se Krug stal roky nejlépe hodnoceným šampaňským na světě.

 

Stejně jako všechny šampaňské Krug může krásně stárnout.

 

Unikátní pro House of Krug, každý Krug Vintage je vytvořen tak, aby byl odlišný, aby odhalil výraz konkrétního roku. Rok s charakterem, rok se zvláštním příběhem, který vypráví takovým způsobem, že Krug sám o sobě může souviset. Krug Vintage je příběh toho roku, jak jej viděl Krug; je tolik příběhů, kolik je Krug Vintages.

 

Krug se rozhodl vytvořit ročník pro tento poslední rok tisíciletí a pojmenoval jej „Gourmandise Orageuse“ (Stormy Indulgence), aby spojil nekonečnou shovívavost poskytovanou tímto neobvyklým a klimaticky chaotickým rokem. Krug 2000 je směsí vín toho roku, vycházející z mnoha různých zápletek, velmi expresivního dialogu společnosti Krug: silného Pinot Noir, aromatického a expresivního Chardonnay, velkorysého Pinot Meunier.

 

Díky více než deseti letům ve sklepech se Krug 2000 vyznačuje mimořádnou jemností.

  

Základní informace:

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 dům na šampaňské Krug, jeho snem bylo dát jeho jménu nic jiného než výjimečné šampaňské - šampaňské s vlastní chutí. Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, mezi nimiž je v první řadě nejdůležitější: nikdy neohrožujte kvalitu.

O šest generací později schválil důsledné odhodlání svých potomků k dokonalosti. Krug je jedním z mála domů se šampaňským, které vyrábí pouze prémiové směsi. Tento závazek pouze k nejvyšší kvalitě a jedinečné znalosti společnosti Krug v oblasti výroby šampaňského vysvětlují její celosvětovou reputaci.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Krug je strážcem tradice šampaňského, když stále fermentuje svá vína v malých dubových sudech, což jim dává výjimečnou jemnost.

Dalším podpisem stylu Krug, jsou zralé po dobu nejméně 6 až 8 let, jejichž odměnou je výrazná složitost a schopnost elegantně stárnout. Každý rok členové rodiny Krug míchají různá vína, která si o 6 nebo 8 let později udrží vysokou kvalitu a styl svých předchůdců. Opravdu výjimečné roky jsou zasvěcené vintage směsi.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, vlastní vinici o rozloze 19 hektarů, kvalitě vinic o rozloze 56 hektarů, z nichž dům nakupuje své vzácné hrozny, a zásobám v hodnotě 7 let produkce, není divu, že Krug je referencí pro prémiové šampaňské.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů chardonnay, pinot noir, a pinot meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.

 
Nacházíte se na stránkách s prodejem alkoholických nápojů. Pokračováním v prohlížení potvrzujete, že vám již bylo 18 let. Tyto stránky používají soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.