Krug Grande Cuvée (0,75l)

  • 1 z 4

Když jde o míchání vín z mnoha různých ročníků, Krug ovládá tuto uměleckou dovednost. Jeho šampaňské Grand Cuvée dosáhlo jedinečné plnosti vůní a chutí, které jsou přímým výsledkem tohoto druhu míchání - charakteristik, které by jednoduše nebylo možné dosáhnout s vínem pouze z jednoho ročníku.


  • Na skladě
5 295 Kč
Kategorie: Krug
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Když jde o míchání vín z mnoha různých ročníků, Krug ovládá tuto uměleckou dovednost. Jeho šampaňské Grand Cuvée dosáhlo jedinečné plnosti vůní a chutí, které jsou přímým výsledkem tohoto druhu míchání - charakteristik, které by jednoduše nebylo možné dosáhnout s vínem pouze z jednoho ročníku.

 

Hrozny

Krug Grande Cuvée je směs 131 vín z 12 různých ročníků. Jeho konečné složení je 45 % Pinot Noir, 37 % Chardonnay a 18 % Meunier, přičemž 42 % pochází z rezervních vín z rozsáhlé knihovny Krugu.

 

Vinifikace

Víno se rodí v průběhu prvního kvašení, které probíhá výhradně v malých dubových sudech, což zabezpečí neopakovatelnou osobitost a styl tohoto šampaňského.

 

Chuť

Okamžitě zaujme světle zlatá barva s jemnými, živými bublinkami. Následně láká vůně rozkvetlých květin, zralého sušeného a citrusového ovoce, marcipánu a perníku. Víno je v ústech krémové a bohaté. V závěru se rozvinou grilované tóny a chuť mandlové pasty, kdoulí, citronu, limoncella a sušeného ovoce.

 

Párování k jídlu

Toto vydání je ideální jako aperitiv s Jabugo šunkou a zralým sýrem Comté, nebo podávané vedle čerstvě otevřených ústřic a grilovaných krevet.Jako hlavní chod můžete vyzkoušet něco trošku těžšího a více kořeněného, jako jsou pokrmy z indické a marocké kuchyně. Toto šampaňské se skvěle hodí i k dezertům jako je jemně kořeněný mrkvový dort, klasický tarte tatin nebo krémový cheesecake.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

krug_logo

Když Johann-Joseph Krug založil v roce 1843 firmu Krug na výrobu šampaňského, bylo jeho snem dát své jméno ničemu menšímu než výjimečnému šampaňskému.

Aby toho dosáhl, stanovil si několik pravidel, z nichž nejdůležitější bylo: nikdy nedělat kompromisy ohledně kvality.

O šest generací později by jistě schvaloval to, jak jeho potomci důsledně dodržují závazek dosahovat vynikající kvality. Krug je jedním z velice mála šampaňských, která produkují pouze prvotřídní směsi. Závazek pouze té nejvyšší kvality a jedinečné odborné znalosti Krug při výrobě šampaňského vysvětlují jeho celosvětové renomé.

Vína jsou vyráběna z pečlivě vybraných hroznů Chardonnay, Pinot noir, a Meunier. Krug je strážcem tradice oblasti Champagne, kde se vína stále fermentují v malých dubových soudcích, které jim dodávají výjimečnou jemnost.

Dalším charakteristickým znakem stylu Krug je, že vína jsou ponechána zrát nejméně 6 až 8 let, a tím vzniká odlišná komplexnost a schopnost graciézního zrání.

Rodinní příslušníci rodiny Krugových každoročně míchají různá vína, která o 6 až 8 let později budou mít vysokou kvalitu a styl jejich předků. Skutečně výjimečná léta jsou požehnané směsi výběrového vína.

Díky metodám, které zaručují výrobu a míchání pouze výjimečného šampaňského, díky vinici o rozloze 19 hektarů, díky kvalitě 56 hektarů vinic, z nichž firma kupuje cenné hrozny, a díky svým zásobám, které mají hodnotu 7leté produkce, není divu, že Krug je zárukou prvotřídních šampaňských.

Šampaňské Krug patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.