G. Tribaut Millésime 2010 (0,75l)

  • 1 z 2

70 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir. Sytá zlatá barva s klidnými jemnými bublinkami. Bohaté vůni jasně dominují briošky, citrónová kůra, ale i pečená jablka. Chuť je elegantní, vyzrálá, ale svěží. Vévodí jí tóny hrušky, mandlí, toastu a příjemná mineralita. 


  • Na skladě
1 145 Kč
Kategorie: G. Tribaut
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2010
Barva / Typ: Bílé
 

Ročník

Ročník 2010 byl poznamenán velmi chladnou zimou se silnými mrazy. Počasí se zlepšilo na jaře a na začátku letních měsíců s chladnými a stálými teplotami. Léto bylo horké, ale ne příliš, a vzácné deště potvrdily mimořádně suchý rok. V polovině srpna se vše náhle změnilo. Během pouhých dvou dnů spadl déšť odpovídající dvěma měsícům. Teplo a voda způsobily, že zrání bylo rychlé a velkorysé.

 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z vinic Premier Cru v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Sytá zlatá barva s klidnými jemnými bublinkami. Bohaté vůni jasně dominují briošky, citrónová kůra, ale i pečená jablka. Chuť je elegantní, vyzrálá, ale svěží. Vévodí jí tóny hrušky, mandlí, toastu a příjemná mineralita. Dlouhá dochuť je protkaná jemnými tóny vanilky.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Toto ročníkové šampaňské je možné podávat jako aperitiv nebo skvěle podtrhne chuť pečených ryb, kuřátka s bramborovým pyré, či Tarte tatin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gtribaut_logo

Rodinné vinařství, sídlící v Hautvillers, obhospodařuje 12 hektarů vinic kategorie Premier Cru.