FLEUR de MIRAVAL Rosé (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 3

Elegance, síla a komplexnost. I tak by se dalo charakterizovat šampaňské FLEUR DE MIRAVAL ROSÉ, které je vyvrcholením pěti let práce, výzkumu a degustací prováděných s maximální diskrétností. Tento autentický vinařský projekt spojuje odborné znalosti, dovednosti a vášeň k vytvoření stylu založeného na Chardonnay z velkých terroirů Côte des Blancs a z Pinot Noir vyrobeného metodou Saignée (krvácením) z hroznů vesnice Vertus.


  • Na skladě
9 995 Kč
Kategorie: FLEUR de MIRAVAL
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

ER3 je esencí rovnováhy a jemnosti, kombinující intenzitu hroznů z Grand Cru vinic v Côte des Blancs a nesmírnou finesy v dochuti. Vzácné, jemně zpracované víno, kterého se ročně vyrobí pouze 20 000 lahví.

 

Hrozny

Odrůdy: Chardonnay 75 %, Pinot Noir 25 %.

Edice ER3 byla vyrobena ze základních vín ročníku 2018.

 

Zrání

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Degoržováno v květnu 2022.

Dosáž: 4,5 g/l

 

Vůně a chuť

Champagne Fleur de Miraval Exclusivement Rose ER3 odhaluje čistou, čirou, jiskrnou a jemně intenzivní růžovou barvu s velmi bohatým jemným dlouhým perlením. ER3 vyniká vůní bílých květů, červeného rybízu a lesních jahod, které doprovází decentní kouřové tóny. V chuti je svěží s charakterem tónů bílého ovoce a citrusů postupně přecházejících do komplexnějších tónů kandovaného ovoce, jemného koření, a pražené mandle.

 

Párování s jídlem

Díky vytrvalému závěru s příjemnou křídovou mineralitou se skvěle hodí jako aperitiv a dobře se kombinuje s tučnými rybami.

 

Název

Výraz ER značí "Exclusively Rosé" neboli "Výhradně Rosé", což jasně signalizuje na co se tato značka specializuje. Za označením ER následuje odpovídající číslo k roku vydání, ER1 je první ročník, které tento šampaňský dům vyrobil.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Fleur de Miraval Champagne House je projekt, který se zrodil ze spolupráce Brada Pitta a rodiny Perrinových a který se věnuje výhradně výrobě růžového šampaňského. Rodina Péterů, která vyrábí šampaňské v Le Mesnil-sur-Oger již od roku 1919, se k tomuto dobrodružství připojila a přinesla své vlastní zkušenosti a enologické know-how. Toto pojemenování skládá poctu hraběnce de Miraval, narozené v Provence, která podle legendy pila pouze růžové šampaňské.