Drappier Blanc de Blancs Brut (0,75l)

95 % Chardonnay a 5 % Pinot Blanc. Vůni dominuje aroma bílých broskví, hrušek s květinovým nádechem, zejména pivoňky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny čerstvých briošek, másla, dubu a mineralitou v pozadí. Závěr je překvapivě robustní.


  • Na skladě
1 370 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 95 % Chardonnay a 5 % Pinot Blanc (neboli Blanc de Blancs)

 

ZRÁNÍ

První kvašení hroznů probíhá v dubových sudech, kde probíhá i spontánní malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l
Dosážní likér zraje okolo 20 let, což umožňuje nižší dosáž.

 

CHUŤ

Zářivá žlutá barva s jemnými zelenkavými odlesky. Vůni dominuje aroma bílých broskví, hrušek s květinovým nádechem, zejména pivoňky. Chuť je svěží, šťavnatá a krémová s tóny čerstvých briošek, másla, dubu a mineralitou v pozadí. Závěr je překvapivě robustní.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Ideální jako aperitiv, ale hodí se i k bílému masu, studenému uzenému lososovi s citrusovými plody či k taglitatelle s mušlemi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.