Billecart-Salmon Vintage 2013 Extra Brut (0,75l)

Lahodná ovocná intenzivní vůně s elegantními tóny ořechů a peckovin (čerstvé lískové oříšky, pomelo). Postupně do vůně pronikají i tóny pečiva (máslo, citronový krém). Aroma je osvěžující se sofistikovanou čistotou. Okouzlující chuť odhaluje tóny borůvek a třešňového koláče, umocněné jemnou a krémovou strukturou pomalého druhého kvašení. Komplexní šampaňské s dlouhým, jemně strukturovaným závěrem.


  • Na skladě
2 190 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Extra Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2013
Barva / Typ: Bílé
 

ROČNÍK

Zima i jaro byly chladné a vlhké, což zpozdilo rašení i kvetení. Po odkvětu se objevily různé problémy, hrozny trpěly millerandage i coulure kvůli nízkým teplotám, což snížilo úrodu.Teplé a slunečné září však přineslo dostatek tepla, aby zachránilo Chardonnay i Pinot Noir. Sklízelo se později než obvykle, aby se využilo příznivého počasí.

 

Hrozny

Odrůdy: 62 % Pinot Noir, 24 % Chardonnay a 14 % Meunier

85 % hroznů pochází z Grand cru and Premier cru

Dosáž: 3 g/l

 

Chuť

Světle zlatá barva s jemně žlutým přirozeným třpytem. Lahodná ovocná intenzivní vůně s elegantními tóny ořechů a peckovin (čerstvé lískové oříšky, pomelo). Postupně do vůně pronikají i tóny pečiva (máslo, citronový krém). Aroma je osvěžující se sofistikovanou čistotou. Okouzlující chuť odhaluje tóny borůvek a třešňového koláče, umocněné jemnou a krémovou strukturou pomalého druhého kvašení. Komplexní šampaňské s dlouhým, jemně strukturovaným závěrem.

 

Párování k jídlu

Ušlechtilý a výrazný ročník skvěle půjde k parmazánovému rizotu či k ceviche z cejna, citrusovým plodům a avokádu nebo ke smaženým foie gras s broskvemi a rebarborou. 

Podávejte při teplotě 10 - 12 ° C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.