Billecart-Salmon Brut Sous Bois (0,75l)

V tomto Brutu můžeme cítit bohatou harmonii vůní obsahující tóny sušeného ovoce, čerstvých citrusů a bílého ovoce, doplněného svůdným jemně máslovým nádechem. Něžná a osvěžující chuť s krémovou texturou v ústech. Dlouhé dochuti dominují noty sladkého pečiva a karamelek.


  • Na skladě
1 990 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Toto šampaňské je vyrobeno z tří odrůd: Chardonnay z Premier a Grand Cru z Côte des Blancs, Pinot NoirPremier a Grand Cru z Montagne de Reims, Aÿ a Mareuil-sur-Aÿ a Meunier z pravého břehu Vallée de la Marne. Podíl rezervních vín je kolem 30 %.

 

Zrání

Brut Sous Bois nabízí komplexní aromatickou definici a charakter spojený s vinifikací v dubových sudech za nižší teploty. Víno zraje 6 až 7 let.

 

Chuť

Křišťálová barva se zlatavě žlutými odlesky, doplněná živým perlením vytvářejícím přetrvávající řetězec bublinek. V tomto Brutu můžeme cítit bohatou harmonii vůní obsahující tóny sušeného ovoce, čerstvých citrusů a bílého ovoce, doplněného svůdným jemně máslovým nádechem. Něžná a osvěžující chuť s krémovou texturou v ústech. Dlouhé dochuti dominují noty sladkého pečiva a karamelek.

 

Párování k jídlu

 

Síla charakteru tohoto vína vytváří skvělého společníka pro pokrmy z drůbeže či hub.

Toto víno je vhodné podávat ve sklepní teplotě (10°C).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.