Billecart-Salmon Brut Sous Bois (0,75l)

„Podmanivé a originální“

Složení: Unikátní cuvée, zcela vinifikované ve dřevě, je složeno ze všech tří šampaňských odrůd.

Barva: Krystalická se zlatavě žlutými paprsky a zářivými odlesky, doplněná živým perlením vytvářejícím přetrvávající řetězec bublinek.


  • Na skladě
2 090 Kč
Kategorie: Billecart-Salmon
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
 

„Podmanivé a originální“

Složení: Unikátní cuvée, zcela vinifikované ve dřevě, je složeno ze všech tří šampaňských odrůd.

Barva: Krystalická se zlatavě žlutými paprsky a zářivými odlesky, doplněná živým perlením vytvářejícím přetrvávající řetězec bublinek.

Vůně: Ve víně můžeme cítit bohatou harmonii vůní obsahující tóny sušeného ovoce, čerstvých citrusů a bílého ovoce, doplněného svůdným jemně máslovým nádechem.

Chuť: Něžná a osvěžující chuť zesilující krémový pocit, jemuž dominuje krásná živost. Dominující známky sladkého pečiva a karamelek vhodné pro ušlechtilý rozvoj velkých šampaňských.

Konzumace: Spojení radosti a emocí z degustace s pozoruhodnou jemností. Síla charakteru tohoto vína a jeho přímost vytváří skvělého společníka pro pokrmy z mořských plodů, či bílého masa.

Toto víno je vhodné podávat ve sklepní teplotě (10 °).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

bs_logo

Nicolas-François Billecart založil tuto rodinnou firmu již v roce 1818. Název vznikl kombinací jeho jména a dívčího jména jeho manželky Elisabeth Salmon.

Špičková kvalita byla mottem rodiny Billecart-Salmon z Mareuil-sur-Ay již od samotného počátku. Dokladem toho je i velmi ranný zájem ze strany tehdy začínajících obchodníků s vínem ve Spojených Státech Amerických, ze strany ruské aristokracie, a později v druhé polovině devatenáctého století i mnoha prestižních evropských dvorů. Od založení se vedení a tradice podniku dědí z otce na syna.

Stávající management je sedmou generací rodu a zaručuje pokračování tradic jeho předků.V roce 1992 převzal správu François Rolland-Billecart od otce Jeana Rollanda-Billecarta a řídí podnik dodnes. Billecart-Salmon je jedním z mála domů v Champagne, které dodnes řídí rod jeho zakladatelů. Je to zárukou přetrvávající kvality a autenticity jejich šampaňských vín, která jsou ceněna mnoha aristokraty a rovněž prestižními restauracemi po celém světě. Billecart-Salmon nakupuje hrozny z 35 Crus Champagne od svých stálých dodavatelů, z nichž mnozí dodávají domu hrozny již přes 200 let. Chardonnay a Pinot Noir pochází výhradně z vinic Premiers a Grands Crus.