André Clouet The V6 Experience (0,75l)

  • 1 z 2

100 % Pinot Noir z Grand Cru v Bouzy. Čistou a intenzivní vůní se proplétají mineralní noty spolu s kandovaným citronem, tropickým ovocem a kořením. Chuť je bohatá, mohutná a pevně strukturovaná se šťavnatou ovocností. V chuti lze rozpoznat citrusy, horký karamel, perník a voňavé čerstvé briošky.


  • Na skladě
1 260 Kč
Kategorie: André Clouet
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Pinot Noir nezraje lineárně. Zhruba po šesti letech přechází do fáze známé jako "Vír". Poháněno neviditelnou silou nabývá další dimenze. Hluboké, jasné, šumivé... vzlétá a blíží se k nebeské harmonii. Připravte se, až ho ochutnáte, budete vystřeleni jako vesmírná raketa směrem k tajemné, oslnivé galaxii Pinot Noir!

 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru v Bouzy.

Směs obsahuje cca 20 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 5 % hroznů probíhá v dubových sudech z Burgundska. Následně šampaňské zraje 7 až 9 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

Dosážní likér je tvořen převážně Chardonnay, které zrálo v dubových sudech.

 

CHUŤ

Hluboká zlatá barva je protkaná jemnými třpytivými bublinkami. Čistou a intenzivní vůní se proplétají mineralní noty spolu s kandovaným citronem, tropickým ovocem a kořením. Chuť je bohatá, mohutná a pevně strukturovaná se šťavnatou ovocností. Víno se trochu pomalu rozjíždí (jako vesmírná raketa), ale pak jde velmi strmě nahoru. V chuti lze rozpoznat citrusy, horký karamel, perník a voňavé čerstvé briošky. Dochuť je suchá a minerální, ale s krásně krémovou texturou. 

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské se bude krásně hodit k sýrům jako Brie de Meaux, Gorgonzola Dolce či Bresse Bleu.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Toto unikátní vinařství leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice v Champagni s označením Grand Cru.

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství modernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.