Novinka

Perrier Jouët Blanc de Blancs (0,75l) v dárkové krabičce

  • 1 z 2

Brut Blanc de Blancs od Perrier Jouet je deklinace, která zahrnuje živou hmotu a smyslnost Chardonnay, umocněnou nezaměnitelným stylem domu. Název, který vytvořil a nadále vytváří historii Champagne, historii Perrier Jouet, domu založeného v roce 1811 svazem mezi Adele Jouet a Pierrem Nicolasem Perrierem, jehož kombinace dává vinařství jeho jméno. Dokonale úspěšným záměrem vždy bylo vytvořit řadu extrémně přístupných produktů, spojení třídy a měkkosti. Sídlo vinařství se nachází v Epernay, obci zvláště vhodné pro produkci Pinot Noir, s majetkem také na Grand Cru Avize a Cramant, kde dominuje Chardonnay. Nezapomenutelné výklady jak pro stálou úroveň kvality, tak pro slavnou etiketu s květinovou výzdobou. Kousek historie!


  • Na skladě
1 450 Kč
Kategorie: Perrier Jouët
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Barva: Bílé
 

Brut Blanc de Blancs se získává ze 100% hroznů Chardonnay pocházejících z výběru nejlepších pozemků. Obsedantním zaměřením na zrání hroznů a na jejich kvalitativní úroveň je prolog vinifikace, který zajišťuje klasifikaci vinařství metodou champenoise, s tříletým zráním na kalích, což dodává tekutině další hloubku.

Champagne Brut Blanc de Blancs od Perrier Jouet je ve sklenici odhalena s extrémně jemnou a vytrvalou perla a intenzivní žlutou barvou. Nos je summa odrůdy a interpretačního stylu a chutí brioškového chleba, čištěného másla a drobného pečiva, které jsou kombinovány s jemnou notou bílých květů, ve kterých se objevuje hloh . Doušek je krémový a výplňový , s bohatým materiálem, který se však nevzdává revitalizující dávky svěžesti a chuti. Fascinující a kompletní bublina, to je vzrušující výraz pro milovníky slavné odrůdy bílého hroznu. Nutnost!

Barva Světlé bledé zlato, zabarvené zelenými odstíny, s jemnou, elegantní a vytrvalou perla

ParfémŠiroký, intenzivní a komplexní profil: květinové tóny akátu a černého bezu se prolínají s citrusovými tóny grapefruitu a cedru a poté se mění směrem k kvasinkovým tónům čerstvě upečeného chleba a sušeného ovoce

Chuť Živý, minerální, intenzivní, obklopující a s velmi dlouhým závěrem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pj_logo

Šampaňský dům Perrier-Jouet byl založen v roce 1811 po sňatku Pierra Nicolase Perriera a Rose Adelaide Jouetové. Nyní vlastní 65 hektarů vinic, z nichž prakticky všechny vinice jsou klasifi kovány jako tzv. Grand Cru. Perrier-Jouet má neustále zásoby svých nejstarších ročníků, jako je Perrier-Jouet 1825 – nejstarší dnes dochované šampaňské. Byl jmenován dodavatelem šampaňského pro britskou královskou rodinu, švédský i belgický královský dvůr.

První ročník cuvée Perrier-Jouet Fleur de Champagne byl uveden na trh v proslulé pařížské restauraci Maxim a následně v Alcazaru při recepci u příležitosti 70. narozenin Duka Ellingtona v roce 1964. Láhev zdobí sasankový dekor ve stylu Art Nouveau navržený sklářským umělcem Emilem Galle.