G. Tribaut Grande Cuvée Speciále Magnum (1,5l)

70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir. Ve vůni velmi komplexní, jemné, s čistými květinovými tóny přecházejícími velmi rychle do ovocných. Chuť je smetanově bohatá, elegantní a plná. Počáteční aroma citrusů střídají meruňky, mandle, teplé briošky, lehce dřevité tóny a příjemná mineralita.


  • Na skladě
1 995 Kč
Kategorie: G. Tribaut
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 70 % Chardonnay a 30 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z vinic Premier Cru v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi - šampaňské zraje minimálně 5 let ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

CHUŤ

Bohatá zlatá barva s jemnými bublinkami a krémovou pěnou. Ve vůni velmi komplexní, jemné, s čistými květinovými tóny přecházejícími velmi rychle do ovocných. Chuť je smetanově bohatá, elegantní a plná. Počáteční aroma citrusů střídají meruňky, mandle, teplé briošky, lehce dřevité tóny a příjemná mineralita. Dlouhotrvající plná dochuť je důkazem jak moc komplexní Grande Cuvée Spéciale je.

 

PÁROVÁNÍ S JÍDLEM

Toto šampaňské se skvěle hodí k uzenému lososovi či humrovi. Výborně podtrhne chuť mušlí svatého Jakuba, sushi či šafránového rizota

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gtribaut_logo

Rodinné vinařství, sídlící v Hautvillers, obhospodařuje 12 hektarů vinic kategorie Premier Cru.