Kam v Champagni: Café Clicquot

Slunečníky v ikonické oranžové barvě ukrývají první stálou kavárnu Clicquot přístupnou všem. Čeká vás atmosféra francouzského bistra, snídaňové menu, sezónní burger či sýrové prkénko a samozřejmě bubliny Veuve Clicquot!

Jídlo v kavárně je oslavou nejen lokálních dodavatelů, ale i ročních období, takže se mění. Menu kuchyně mají na starost šéfkuchaři ze slavné pařížské restaurace Carbón. Pro rok 2024 je hlavní hvězdou Le Sunny Burger s hovězím masem, sýrem comté a aioli z grilovaného citrónu. Nicméně menu nabízí i vegetariánská jídla jako těstoviny agnolotti či variaci na sendvič croque madame.

cafeclicquot-01

cafeclicquot-02

cafeclicquot-03

cafeclicquot-04

Café Clicquot je zkrátka skvělou příležitostí, jak nasát atmosféru historického a kouzelného místa, kterým sídlo a sklepy Veuve Clicquot bezpochyby jsou. A co by to bylo za návštěvu Remeše bez zastávky u VCP? Takhle máte ideální prostředí pro dozvuky všech dojmů z prohlídky sklepů.

Šampaňská si můžete dát po láhvi či po skleničce, a to od klasického Yellow Labelu či Rosé, přes aktuální Vintage až po La Grande Dame. V nabídce je i Extra Brut Extra Old, který bude obzvláště osvěžující volbou v horkých dnech. Milovníci sladkého můžou zase jako dezert zkusit Demi-Sec.

 

Adresa:

1 Rue Albert Thomas
Remeš
511 00

 

Otvírací doba:

20. březen až 28. duben
Středa až neděle

30. duben až 7. červenec
Úterý až neděle

8. červenec až 1. září
Pondělí až neděle

2. září až 27. říjen
Úterý až neděle

30. říjen až 29. prosinec
Středa až neděle

9:30 - 17:30
18:00 - 22:00 pouze pátky a soboty v období od 7. června až 28. září