Vranken Diamant Blanc de Blancs (0,75l) v dárkové krabičce

Jak už sám název napovídá, jedná se o 100% Chardonnay z pečlivě vybraných viničních parcel z vesnic Cramant, Avize a Le Mesnil-Sur-oger v oblasti Cotes des Blancs.

 


  • Na skladě
1 495 Kč
Kategorie: Demoiselle Vranken
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z pečlivě vybraných viničních parcel z vesnic Cramant, Avize a Le Mesnil-Sur-oger v oblasti Cotes des Blancs.

 

Chuť

Ve vzhledu okouzlí sytě žluto-zlatá barva s velmi jemným perlením a rovnoměrnou pěnou. Nejprve vás uvítá úžasná, elegantní a komplexní vůně s květinovými tóny akácie. Poté se objeví ovocné pomerančové chutě zakončené vůní sušeného ovoce, čerstvých mandlí a lískových oříšků. Celkově velkorysá chuť s jemnou živostí zvýrazněnou vůní růžového grapefruitu a mandarinky. Cuvée Diamant má dlouhý závěr s jemnou mineralitou.

 

Párování k jídlu

Jemná chuť a komplexnost Blanc de Blancs se skvěle hodí k pokrmům z pečené drůbeže, carpacciu z mořských plodů nebo mušlí, sashimi a grilovanému mořskému okounovi.

Ideální teplota podávání je 8 až 10 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Vranken je renomovaný výrobce s dlouholetou tradicí. Vinařství bylo založeno v roce 1976 ve městě Reims.

Vranken produkuje širokou škálu šampaňských, včetně blanc de blanc, brut, rosé a používá pouze ty nejlepší hrozny z vlastních vinic, které se nacházení v regionu Champagne.

Champagne Vranken se také angažuje v oblasti udržitelnosti a ochraně životního prostřední. Vinařství používá výhradně hrozny z vlastních vinic, což zajišťuje kontrolu nad celým procesem výroby a minimalizaci dopadu na životní prostředí. Další investicí jsou technologie umožňující obnovu půdy, vody a minimalizace nebo úplné odbourání chemických hnojiv a pesticidů.