Kam v Champagni: Perrier-Jouët Cellier Belle Epoque

Dechberoucí instalace lahví s ikonickými sasankami, šampaňské Perrier Jouët a nejnovější kulinářské výtvory - to je Cellier Belle Epoque. Tato restaurace lomeno bar s luxusním art deco designem, typickým pro tento šampaňský dům, se ukrývá v srdci Epernay a rozhodně stojí za návštěvu.

 

Le Cellier Perrier Jouët Le Cellier Perrier Jouët
zdroj obrázku Perrier-Jouët web

 

Kuchyň má na starosti michellinský kuchař Sébastien Morellon, který pracoval v nejlepších restauracích v Paříži: Four Seasons George V, Park Hyatt Vendô me a Hotel Barriè re, kde se čtyři roky setkával s Pierrem Gagnairem. Menu mění dle sezóny a je rozděleno do dvou částí - klasický á la carte a degustační menu. Na klasickém lístku najdete od kanapek s lososem či krabem, grilované focaccii přes Caesar salát až po sýrové prkénko či Pavlovu nebo jogurtovou zmrzlinu.

 

Le Cellier Perrier Jouët

 

Šampaňská si můžete dát po láhvi či po skleničce, a to od klasického Brutu či Blanc de Blancs, přes Rosé až po ročníkovky Belle Epoque. V nabídce jsou i Belle Epoque Rosé či Belle Epoque Blanc de Blancs, avšak dostupné pouze po lahvích, takže doporučujeme jít minimálně ve dvou, ať toho zvládnete ochutnat co nejvíce.

 

Le Cellier je tedy ideální příležitostí, jak se při výletech po Champagni, tamních domech a sklepích zastavit a vydechnout. Navíc v prostorách probíhají čas od času i různé výstavy, takže možná krom bublinek ochutnáte i trochu kultury.

Přes ulici je i takzvaný Maison Belle Epoque, památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, která byla dříve domovem zakladatelské rodiny Perrier-Jouët a je největší sbírkou francouzské secese v Evropě. Vedle baru najdete La Boutique, kde si můžete nechat personalizovat dárkové balení lahví PJ, nebo L’Atelier, ve kterém přes léto probíhají ochutnávky (ty je potřeba rezervovat předem).

Takže zdejší zastávkou máte možnost „zabít několik much jednou ranou“. Ostatně, neříkejte nám, že byste při návštěvě Epernay nezavítali na slavnou Avenue de Champagne a neprošli si ji? To by byl hřích!

 

Adresa:

26 Avenue de Champagne
Epernay

 

Otvírací doba:

Pondělí až středa
Zavřeno

Čtvrtek
11:30 - 20:30

Pátek, sobota
11:30 - 22:00

Neděle
11:30 - 20:30

Není potřeba dělat rezervaci předem, pouze pokud plánujete objednávat speciální degustační menu. Na místě není parkoviště.