Dom Caudron

Kořeny šampaňského Dom Caudron sahají do Passy-Grigny, vesnice v údolí řeky Marny, kde měl slavný kněz Aimé Caudron vizionářský a slibný nápad... Velkorysý epikurejec byl ikonou pěstování vinné révy v této vesnici v údolí řeky Marny. Dom Caudron věděl, že víno, které podávali při jídle, aby si ho každý den vychutnali, má před sebou zářnou budoucnost...

Vinaři z Passy-Grigny žili z prodeje svých hroznů, aniž by sklízeli odměnu, a tak jim Dom Caudron v roce 1929 vnukl myšlenku spojit síly: "Spojme své schopnosti!".

Po jedné schůzce, několika setkáních a štědrém daru přispělo 23 vinařů, každý svým dílem, a spojili své znalosti s podporou kněze Doma Caudrona. Hnutí začalo!
Získali výrobní místo, nástroje a lisovací zařízení, aby mohli využívat, vyrábět a prezentovat plody své společné vášně: Meunier.

Od té doby spojili své odborné znalosti a vypracovali gurmánské šampaňské, které si každý vychutná. Kněz Caudron se stal ztělesněním jejich šampaňského.

Meunier zůstalo podpisem těchto vinařů. Důkladná znalost této původní odrůdy dala vzniknout řadě šampaňských vín, která odhalují její ovocnou osobnost ve všech podobách, od nejjednodušších až po nejsložitější. Vinice se původně rozkládaly na 12 hektarech. Nyní se rozkládá na více než 130 hektarech na svazích údolí Marne.

Od té doby se k nim připojilo více než 60 vinařů, kteří se snaží udržet ducha spolupráce a propagace, který Dom Caudron započal v roce 1929.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem