Novinka

Veuve Clicquot Rosé Ice Jacket (0,75l)

  • 1 z 4

Udržte si láhev Veuve Clicquot Yellow Label Brut v chladu ve všech smyslech slova s tímto stylovým, opakovaně použitelným ledovým obalem, vyrobeným udržitelně z 100% recyklovaného plastu pomocí technologie 3D pletení bez odpadu.


  • Na skladě
1 565 Kč
Kategorie: Veuve Clicquot
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Udržte si láhev Veuve Clicquot Yellow Label Brut v chladu ve všech smyslech slova s tímto stylovým, opakovaně použitelným ledovým obalem, vyrobeným udržitelně z 100% recyklovaného plastu pomocí technologie 3D pletení bez odpadu.

Navržený tak, aby už chladnou láhev udržel po dobu až dvou hodin na optimální teplotě, ledový obal je jedním ze čtyř ikonických výrobků Veuve Clicquot, které byly udržitelně představeny jako součást oslav 250. výročí domu.

 

Veuve Clicquot Ponsardin Rosé

V roce 1818 se Madame Clicquot rozhodla jít proti zavedeným konvencím a vyrobila první míchané rosé šampaňské na světě. (Více o výrobě růžového šampaňského zde.) Dříve bylo populární přidávat do vína černý bez, díky čemuž získalo požadovanou růžovou barvu. Madame Clicquot se však místo černého bezu začala přidávat do šampaňského trochu ze svých vytříbených červených vín z Bouzy. Tento postup dnes tvoří základ výroby většiny růžových šampaňských. 

 

Hrozny

Toto cuvée vychází z tradiční směsi Brutu Yellow Label: Převaha odrůdy Pinot Noir  dodává vínu strukturu, zatímco dotek Meunieru kupáž zakulacuje. Chardonnay přináší eleganci a vytříbenost, nezbytné pro dokonale vyvážené víno. Víno obsahuje 30-45 % rezervních vín a hrozny z 50 až 60 různých vinic. 

Tento blend je pak doplněn 12 % tichého červeného vína z červených hroznů, které dodává ovocnou chuť. Dlouhá doba zrání ve sklepích (minimálně 3 roky) dodává šampaňskému hedvábnost.


Chuť

Na první pohled upoutá barva s třpytivými měděnými odlesky. Aroma je bohaté a elegantní. V chuti jsou nejprve cítit tóny svěžího červeného ovoce (maliny, lesní jahody, třešně, ostružiny), které postupně přecházejí do sofistikovanějších tónů sušenek, sušeného ovoce a právě upečeného koláče. 

 

Párování s jídlem

Veuve Clicquot Brut Rosé si nejlépe vychutnáte s tuňákovým sashimi, krevetami či uzeným lososem. Zajímavou kombinaci nabídne i s kachním prsem. Vyzkoušet můžete salát z červeného ovoce či třešňový koláč, ale fantasticky chutná i samotné.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

vcp_logo

V roce 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína se jménem Clicquot.

Jeho syn François, který rodinný podnik převzal, se v roce 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Když François v roce 1805 zemřel, rozhodla se mladá vdova, jíž v té době bylo 27 let, pokračovat v odkazu svého manžela. Jako žena s vizí se stala „hnací silou“ proslulosti a úspěchu značky, která se v roce 1810 přejmenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutuchající snahou prosazovat vynikající kvalitu a inovaci vymyslela v roce 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstranění usazenin v láhvi) s cílem získat vyčeřené šampaňské bezkonkurenční kvality. Jako projev uznání její odvahy a rozhodnosti byla ve své době známa jako „Grand Dame of Champagne“.

Madame Clicquot postupně své dovednosti využila k rozvoji výjimečné vinařské oblasti o rozloze 515 hektarů v srdci nejlepších vinic kraje Champagne.

V dnešní době značka Veuve Clicquot i nadále ve Francii i v zahraničí zosobňuje hodnoty, kterých si Madame Clicquot cenila: modernost a odvaha spojená s důrazem na prvotřídní kvalitu a odborné znalosti.

Šampaňské Veuve Clicquot Ponsardin patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.