Novinka

Dom de Ruinart 2010 (0,75l)

Bohatá chuť s aromatickou intenzitou - příchutě fíkových listů se prolínají s tóny černého čaje a koření, což vede ke komplexními dojmu na jazyku a svěžímu závěru, který je umocněn elegantní hořkostí.


  • Na skladě
5 850 Kč
Kategorie: Ruinart
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2010
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Ročník

Začátek sezóny 2010 byl charakterizován svěžím jarem. Tyto nižší teploty vyústily v mírně pozdější sklizeň než obvykle. Ruinart Dom Ruinart 2010 je směsí hroznů odrůdy Chardonnay z vinic Grand cru v oblastech Côtes de Blancs (90 %) a Montagne de Reims (10 %). Po minimálně devítiletém zrání na kvasinkách je kyselost velmi vyvážená, takže si ji můžete vychutnat nyní nebo nechat, aby se víno v lahvi dále zjemnilo a rozvinulo.

 

Vinifikace

U šampaňského probíhá malolaktická fermentace a následně zraje 9 let ve sklepích na kalech v čiré láhvi, která je replikou láhve z 18. století. Kaly jsou ručně setřásány a i odstřelení je prováděno ručně. Dosáž je 4 g/l.

 

Chuť

Zprvu oslní zlatavá barva s třpytivými zelenými odlesky.

První přivonění odhalí květinové a minerální tóny. Poté se snoubí opečené a kořeněné tóny, jako je muškátový oříšek, pražené lískové oříšky a mandle s nádechem kávy.

Bohatá chuť s aromatickou intenzitou - příchutě fíkových listů se prolínají s tóny černého čaje a koření, což vede ke komplexními dojmu na jazyku a svěžímu závěru, který je umocněn elegantní hořkostí.

 

Párování k jídlu

Silné chutě a intenzivní svěžest umožňují mnoho možností kombinace s jídlem - od bohatých masových pokrmů a čerstvých rybích talířů po vegetariánské recepty.

Podávejte ho například k vepřové panence s jeruzalémským artyčokem, olejem z libečku a opečenými kaštany. Hodí se i k uzenému humrovi s ředkví daikon a krémovou omáčkou s wakame řasami a citronovou kůrou. Zajímavé spojení nabízí i s pórkem v různých texturách (pečený, restovaný či zapečený) s bramborami a lanýži.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

ruinart_logo

Firma Ruinart byla založena v roce 1729 a patří k nejstarším výrobcům šampaňského na světě.

Její historie je spojena s úplnými počátky šampaňského. Její zakladatelé a jejich nástupci vytvořili z Ruinartu šampaňské pro nejlepší světové tabule.

Šampaňské Ruinart se dělí na tři hlavní typy: Dom Ruinart, Ruinart a „R“ Ruinart.

Šampaňské Ruinart sehrálo roli v nejvěhlasnějších událostech Evropy.

Bylo to šampaňské při prvním komerčním letu Concordu, oficiální partner Golden Cup, známého mistrovství v pólu organizovaného každoročně v Bagatelle ve Francii. V rámci dlouhodobé tradice vynikající kvality Ruinart také vytvořil soutěž Best Young French Sommelier Trophy (cena pro nejlepší mladé francouzské sommeliery) a Best European Sommelier Trophy (cena pro nejlepší evropské sommeliery)...

Šampaňské Ruinart patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.