Novinka

Dom de Ruinart 2010 (0,75l)

POCTA JEDINEČNÉ CHUTI RUINART! Rok 2010 byl v mnoha směrech atypický. Po slunečném a velmi teplém jaře následoval poměrně zamračený a deštivý červen, červenec a srpen. Toto chladné počasí však nezvrátilo náskok, který nabraly vinice na jaře, a hroznům se podařilo rychle dozrát. Sklizeň začala netradičně již v srpnu. 


  • Na skladě
5 350 Kč
Kategorie: Ruinart
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: 2010
Barva: Bílé
 

Kupáž tvoří 100% ručně sbírané hrozny Chardonnay, pocházející pouze z Grand Crus, přičemž 75% z nich z oblasti Côte de Blancs (Chouilly, LeMesnil, Ogera Avize) a 25% ze severního svahu Montagnede Reims (především Sillery a Verzenay). Dozáž je 5 g/L. Dom Ruinart 2009 má zářivou, intenzivně zlatou barvu se zelenkavými odlesky. Primární aroma jasně odkazuje ke křídovému podloží a mísí v sobě tóny křesacího kamene, ústřicových schránek a světlého tabáku. Sekundární aroma přináší záplavu jarních tónů, mezi nimi mízu, lípu, akácii, svěží citrusy (zelený citrón, yuzu) a zelené ovoce. Tento komplexní buket doplňují lehké tóny listů fíkovníku, lékořice a čínského čaje. Úvodní sametová chuť přechází do intenzivních tónů zelených citrusů a grapefruitu. Bohatý závěr s tóny křídy doplňuje elegantní hořkost. Dom Ruinart 2009 je dynamické a vytříbené víno, nádherně demonstrující ryzost odrůdy Chardonnay. Jako dokonalý předkrm pro párování s Dom Ruinart 2009 zvolte millefeuille z carpaccia z mušlí Saint-Jacques a černé ředkve s marinádou z olivového oleje a zelených citrusů. Elegance a textura tohoto vína se dokonale snoubí s hlavním chodem ve formě tresky na šampaňském v páře, poprášené čajem Zhegiang.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

ruinart_logo

Firma Ruinart byla založena v roce 1729 a patří k nejstarším výrobcům šampaňského na světě.

Její historie je spojena s úplnými počátky šampaňského. Její zakladatelé a jejich nástupci vytvořili z Ruinartu šampaňské pro nejlepší světové tabule.

Šampaňské Ruinart se dělí na tři hlavní typy: Dom Ruinart, Ruinart a „R“ Ruinart.

Šampaňské Ruinart sehrálo roli v nejvěhlasnějších událostech Evropy.

Bylo to šampaňské při prvním komerčním letu Concordu, oficiální partner Golden Cup, známého mistrovství v pólu organizovaného každoročně v Bagatelle ve Francii. V rámci dlouhodobé tradice vynikající kvality Ruinart také vytvořil soutěž Best Young French Sommelier Trophy (cena pro nejlepší mladé francouzské sommeliery) a Best European Sommelier Trophy (cena pro nejlepší evropské sommeliery)...

Šampaňské Ruinart patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.