Novinka

Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill 2015 (0,75l) v dárkové krabičce

Ročníkové a prestižní cuvée domu Pol Roger bylo vypracováno na počest tohoto britského státníka a rodinného přítele a to poprvé v roce 1975.  Jeho přesné složení je přísně střeženým tajemstvím rodiny, ale drží sepřesně linie, kterou Sir Winston preferoval: statnost, strukturu a vyzrálost. 


  • Na skladě
7 595 Kč
Kategorie: Pol Roger
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2015
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Ročníkové a prestižní cuvée domu Pol Roger bylo vypracováno na počest tohoto britského státníka a rodinného přítele a to poprvé v roce 1975.  Jeho přesné složení je přísně střeženým tajemstvím rodiny, ale drží sepřesně linie, kterou Sir Winston preferoval: statnost, strukturu a vyzrálost. Skládá se z odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Stejně jako u Brut Vintage se vyrábí pouze v těch nejlepších ročnících. Slámově žlutá barva s přechodem do třpytivě zlaté. Rafinovaná, elegantní a komplexní vůně s náznaky lískových ořechů, sladkého pečiva a špetkou máty. Tělnatá, plná, přesto čerstvá chuť s dlouhým závěrem a decentními tóny limety, medu a mandlí. Víno pro opravdové znalce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

pr_logo

Tak jako všude ve Francii se i v této oblasti můžete setkat s kvalitou průměrnou, podprůměrnou, ale i vynikající. Mezi „vlajkové lodě“, jejichž jméno se stalo symbolem tradiční kvality a vysoké úrovně patří i vinařský dům Pol Roger. Firma, založená již roku 1849, je v současné době považovaná za jednu z nejmenších, co se týče objemu výroby, ale jednu z největších, co se týče prestiže.