Pierre Gobillard Réserve Premier Cru (0,75L)

50 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 25 % Meunier. Zralé vůni dominuje broskev, meruňka a citrónová kůra. To vše doplněné o tóny lékořice a santalového dřeva. Chuť je svěží, bohatá a kulatá. Promítají se v ní noty pečených broskví, kandovaných citrusů, mandlí i ořechů, sametové smetany a čerstvě upečených briošek.


  • Na skladě
795 Kč
Kategorie: Pierre Gobillard
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Chardonnay, 25 % Pinot Noir a 25 % Meunier

Hrozny pochází z Premier Cru vinic v Hautvillers.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Čistou zlatou barvou prostupují jemné bublinky tvořící bohatou pěnu na povrchu. Zralé vůni dominuje broskev, meruňka a citrónová kůra. To vše doplněné o tóny lékořice a santalového dřeva. Chuť je svěží, bohatá a kulatá. Promítají se v ní noty pečených broskví, kandovaných citrusů, mandlí i ořechů, sametové smetany a čerstvě upečených briošek. Závěr je dlouhý, živý s lehkou mineralitou.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Ideální šampaňské k ústřicím či kaviáru, ale také k pokrmům z ryb (ryba v soli, pečený filet s beurre blanc) či krémovým sýrům.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Pierre Gobillard se nachází v Hautvillers, kolébce šampaňského, kde žil mnich Dom Pérignon. Jejich vinice se rozkládají na území Hautvillers a Cumières. Florence a Hervé Gobillardovi tvoří již čtvrtou generaci vinařů rodiny Gobillard. Dnes se k podniku připojili jejich děti Pierre-Alexis a Chloé.