Moët & Chandon ICE Impérial ROSÉ (0,75l) + DÁREK: Sklenička Moëta na KVIFF

  • 1 z 4

Sklenička Moeta na KVIFF jako dárek

Ke každému nákupu láhve Moët & Chandon dostanete jako dárek voucher na skleničku šampaňského v Moët & Chandon Champagne Lounge na letošním Karlovarském Filmovém Festivalu. Dárek k objednávce přibalíme automaticky.


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

První růžové šampaňské vytvořené speciálně k podávání s ledem, Moët Ice Impérial Rosé je bohatě šťavnatým a svěžím synonymem léta. Intenzivní ovocnost tohoto živě růžového šampaňského je navržena tak, aby byla ještě výraznější přidáním ledu.

 

Hrozny

Dominance odrůdy Pinot Noir (45-55 %), z čehož 10 % tvoří tiché víno, dává tomuto růžovému šampaňskému jeho barvu a hloubku. Meunier (35-45 %), z čehož 10 % také tvoří tiché víno, přidává do úst kulatou a masitou texturu. Nakonec Chardonnay (5-10 %) dodávají šampaňskému jemnou kyselost, čistý a osvěžující závěr.

 

Chuť

Ve sklenici upoutá zářivou růžovou barvou s jemnými zlatými odlesky. Dominantní aroma brusinek a višní morello ustupuje šťavnatým letním nektarinkám a fíkům, s podmanivým náznakem grenadiny v pozadí. Počáteční sladkost bobulovitého ovoce tohoto šampaňského se mění v hořko-sladkou svěžest grepového ovoce.

 

Servírování

Moët ICE Impérial Rosé se podává ve velkých sklenicích (typu cabernet) na ledových kostkách, které umocňují svěží prožitek z vína. Podle chuti lze šampaňské doplnit lístky máty či kůrou z grapefruitu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.