Moët & Chandon ICE Impérial (0,75l)

První šampaňské určené k podávání s ledem, Moët Ice Impérial, je svůdné a svěží s nádechem sladkosti. Moët & Chandon Ice Impérial kombinuje čerstvé chutě s bohatým, sladkým, ovocným buketem, zatímco zůstává věrné stylu domu. Břitká svěžest a výrazné aroma tropického ovoce v Moët Ice Impérial jsou typické pro léto.


  • Na skladě
1 390 Kč
Kategorie: Moët & Chandon
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

První šampaňské určené k podávání s ledem, Moët Ice Impérial, je svůdné a svěží s nádechem sladkosti. Moët & Chandon Ice Impérial kombinuje čerstvé chutě s bohatým, sladkým, ovocným buketem, zatímco zůstává věrné stylu domu. Břitká svěžest a výrazné aroma tropického ovoce v Moët Ice Impérial jsou typické pro léto.

 

Hrozny

Šampaňské je převážně složeno z odrůdy Pinot Noir (40-50 %), takže se vyznačuje intenzivním ovocným tělem a strukturou. Meunier ve poměru 30-40 % přináší ovocný a rozplývající se pocit, zatímco Chardonnay v rozmezí 10-20 % přidává osvěžující závěr. Skladbu tohoto demi-sec šampaňského obohacuje 20-30 % pečlivě vybraných rezervních vín, a dosáž 45 g/l přidává bohatost a intenzitu.

 

Chuť

Sytě zlatá barva odhaluje jemné jantarové odlesky. Okamžitě Vás okouzlí intenzívní aroma tropického ovoce (mango, guava, kandovaný ananas), vyzrálých peckovic (švestka, nektarinka), jemného koření (lékořice, skořice, muškátový oříšek) a originální akcent červených bobulí (třešeň, maliny) v kombinaci s aromatickým černým rybízem a mátou. 

Uchvátí vás bohatá exploze chutí lesních jahod, malin a karamelu. Ta je postupně vystřídána kyselinkou a svěží koncovkou s chutí grapefruitu, zázvoru a chininu. Okamžitě vás přenese do teplých a exotických světových destinací.

 

Servírování

Moët ICE Impérial se podává ve velkých sklenicích (typu cabernet) na ledových kostkách, které umocňují svěží prožitek z vína. Podle chuti lze šampaňské doplnit lístky máty či plátkem okurky, kůrou z limetky, zázvorem nebo kůrou z grapefruitu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

mch_logo

Historie Moët & Chandon znamená přes 250 let rodinné tradice. Je to příběh firmy, která si dovedností a vášní pro výrobu vína získala jedinečnou pověst a dnes má prestiž vedoucího výrobce šampaňského na celém světě. Vše začalo Claudie Moëtem, narozeným v roce 1683. Jako potomek staré rodiny usídlené v kraji Champagne, povýšené do šlechtického stavu Karlem VII. V roce 1446, založil kupec a obchodník Claude Moët v roce 1743 vlastní podnik. Ten později převzal jeho syn Claude-Louis-Nicolas (1719-1792), a ještě později vnuk a průkopník Jean-Rémy Moët (1758-1841). V době zuřících napoleonských válek Jean-Rémy cestoval po světě a otevřel první evropské trhy. A obchodní expanze rodinného podniku mohla začít.

Labyrint podzemních sklepů, vyhloubených do křídy, se rozrůstal souběžně s úspěchem firmy Moët & Chandon. V současné době to znamená 28 km sklepů na několika úrovních. Záhadná a pozoruhodná geometrie podněcuje fantazii návštěvníků, pomalu se procházejících chodbami. Vlhkost, pronikající z křídových zdí, opar vína a cinkání lahví pečlivě pokládaných do řad, se spojuje s ozvěnou hlasů a smyslem pro plynutí času. Všechno zde vystihuje přírodu v akci a neocenitelný přínos času.

Vinice jsou rozděleny do tří oblastí kolem Reims a Epernay: Montagne de Reims, Marne Valley a Côte des Blancs. Je tradicí používat tří různých vinných rév, z nichž každá specificky přispívá k výrobě harmonické směsi. Vinice Moët & Chandon se nacházejí na 800 hektarech půdy, což znamená, že firma Moët & Chandon je největším samostatným pěstitelem vína v Champagne, kde představuje jednu čtvrtinu celkové vinařské oblasti. Oblast pokrývá celou plochu tohoto jména s 13 ze 17 Grands Crus. To umožňuje firmě získávat vína z opravdu nejlepšího a nejširšího spektra vinic.

Šampaňské Moët & Chandon patří do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - největšího světového podniku s luxusním zbožím, vlastnícího jedinečné portfolio s více než 60 prestižními značkami.