Novinka

Mailly Extra Brut Millésimé 2018 (0,75l)

75 % Pinot Noir a 25 % Chardonnay. Ve vůni zajmou jemné noty rašelinového kouře, které vínu dodávají vyzrálý výraz. Koncert pokračuje tóny křupavých toastů, broskví, švestek, lesního ovoce a koření. V chuti se projevuje nádherná hloubka: zprvu vás uvítají citrusy, pak bohatost a vyzrálost s živou ovocností. Velmi nízká dosáž dodává šampaňskému harmonickou svěžest.


  • Na skladě
1 650 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2018
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

ROČNÍK

Ročník 2018 byl pro šampaňské vynikající, přestože vegetační období přineslo tolik zvratů, že to většinu pěstitelů znervóznilo. Relativně teplá zima přešla do extrémně vlhkého jara a mrazy i obzvlášť silné krupobití zničily část úrody. Neuvěřitelné podmínky v srpnu však daly vinobraní nový směr. Tento měsíc přinesl stálá vedra, kdy teploty někdy stoupaly tak vysoko, že se réva začala přehřívat. Slunečné září však umožnilo hroznům dokončit proces zrání. Modré odrůdy jako Pinot Noir a Meunier mohly plně dozrát a Chardonnay bylo bohaté a zakulacené, přičemž si zachovalo potřebnou kyselost.

 

HROZNY

Odrůdy: 75 % Pinot Noir a 25 % Chardonnay

Vybírají se hrozny pouze z Grand Cru parcel, které mívají vynikající sklizně z hlediska rovnováhy kyselin a cukru. To dodává šampaňskému komplexitu a skvělý potenciál pro zrání.

 

ZRÁNÍ

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech. U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 2-3g/l

 

CHUŤ

Hluboká zlatá barva, jemné bublinky. Ve vůni zajmou jemné noty rašelinového kouře, které vínu dodávají vyzrálý výraz. Koncert pokračuje tóny křupavých toastů, broskví, švestek, lesního ovoce a koření. V chuti se projevuje nádherná hloubka: zprvu vás uvítají citrusy, pak bohatost a vyzrálost s živou ovocností. Velmi nízká dosáž dodává šampaňskému harmonickou svěžest.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto ročníkové šampaňské přímo volá po šťavnatých jídlech: ústřicích, kaviáru či carpacciu z hovězího či rybího masa. Tyto elegantní bublinky ale nezklamou ani s japonským sushi nebo sašimi.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.