Novinka

Mailly Blanc de Pinot Noir (0,75l)

Identifikační cuvée stylu Mailly, které s velkou přesností kombinuje jemnou svěžest citrusových plodů se sametovou zralostí nesenou tóny praženého exotického ovoce a zralé pšenice. Ústa vykazují klidnou živost: maso vína je hladké a probuzené energií citrusových plodů. Rovnováha je štíhlým způsobem prodloužena o jemně kořeněnou strukturu, která propůjčuje slanou dochucení.


  • Na skladě
1 580 Kč
Kategorie: Mailly Grand Cru
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
 

100% Pinot Noir.
Ruční sklizeň, první lis výlučně vinifikovaný na pozemcích a v sudech. Rezervujte vína vyzrálá v tunách (solera). Stárnutí na lamelách v tradičních křídě.
Vína z identifikovaných lokalit, převážně na severním svahu, byla vybrána k sestavení tohoto cuvée a odhalení velkoleposti velkého šampaňského Pinot Noir de Mailly.
8 g cukru na litr.

 

Jeho pružnost a ovocnost dělají zázraky během aperitivu večeře. Vychází dobře s foie gras ve všech jeho podobách. Smažené mořské plody, Saint Jacques s fleur de sel, pečený kambala v bílém másle a jemná drůbež to dokazují. Také se ho odvážte pozvat na sýr.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne Mailly Grand Cru bylo založeno v roce 1929. Vlastní 70 hektarů vinic klasifikace Grand Cru, kde pěstují pouze Pinot Noir a Chardonnay. Roční produkce činí 450 000 lahví. Vína zrají v křídových sklepích, 19 metrů pod zemí. Jedná se o velmi progresivní firmu používající nové moderní technologie a sudy pro vína dosage z Chateau Margaux. Vlakovou lodí domu je cuvée Les Échansons.

Terroir

Vinařství je ve spolupráci s projekční kanceláří Bécheler Conseils, kteří provedli hloubkovou studii půd, geologické historie a krajiny Mailly Champagne. Na základě jejich zjištění byla stanovena typologii jejich půd a proto se o ně Mailly může opravdu dobře pečovat a produkovat tak opravdu skvělé šampaňské.