Le Mesnil Grand Cru Blanc de Blancs Extra Brut (0,75l)

100 % Chardonnay. Přivítá vás krásná vůně bílých květin, zeleného jablka, hrušky a teplých toastů s medem. Chuti dominuje krásná rovnováha mezi ovocem a brioškami podpořená mineralitou vína. Lze v ní rozpoznat tóny citrusů s dotykem tropického ovoce. Závěr je suchý a intenzivní.


  • Na skladě
1 595 Kč
Kategorie: Le Mesnil
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Le Mesnil-sur-Oger.

Směs obsahuje cca 10 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Toto svůdné šampaňské s jemnými bublinkami a trvalou perlivostí je odrazem odborných znalostí domu Le Mesnil. Přivítá vás krásná vůně bílých květin, zeleného jablka, hrušky a teplých toastů s medem. Chuti dominuje krásná rovnováha mezi ovocem a brioškami podpořená mineralitou vína. Lze v ní rozpoznat tóny citrusů s dotykem tropického ovoce. Závěr je suchý a intenzivní.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Velmi příjemný aperitiv, ideální v kombinaci s mořskými plody od tataráčku ze sivena, přes krevety až po mořského okouna v soli.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společenství vinařů ze slavného šampaňského městečka Le Mesnil-sur-Oger bylo založeno v roce 1937. Vinice Le Mesnil sur Oger má skutečně vynikající terroir, 100 % jejích vinic je hodnoceno jako "Grand Cru". Vinice se nachází v srdci prestižního "Côte des Blancs", tak zvaného kvůli všudypřítomnosti vynikajícího Chardonnay. Kvalita vinic je dána tím, že jsou orientovány na východ.