Larmandier-Bernier Rosé de Saignée 1er Cru Extra-Brut (0,75l)

Rosé z 100 % Pinot Noir z Premier Cru ve Vertus vyrobené  takzvanou metodou krvácení. Toto bohaté růžové šampaňské nabízí hlubokou růžovou barvu a opojnou vůni malin a třešní, která se mísí s vůní teplého koření a okvětních lístků růže. Chuť je plná, tělnatá a krásně strukturovaná s pikantní kyselinkou a sametovou pěnou. Promítají se v ní noty malin, lesních jahod a zázvoru s lehkým dotekem smetany.


  • Na skladě
3 700 Kč
Kategorie: Larmandier-Bernier
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Extra Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noir

Všechny hrozny pochází z Premier Cru vinic z Vertus.

Rosé de Saignée je vyráběné takzvanou metodou krvácení, kdy se hrozny lehce stlačí, aby se narušila slupka, která dodává vínu barvu. Jedná se o krátký kontakt, kdy z vína vytéká barevná šťáva – proto metoda krvácení. 

 

ZRÁNÍ

První kvašení části hroznů probíhá v dubových sudech. U vína spontánně probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Následně šampaňské zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách. Po odkalení, které se dělá ručně, ještě nejméně 6 měsíců odpočívá ve sklepě.

Dosáž: 2 g/l

 

CHUŤ

Toto bohaté růžové šampaňské nabízí hlubokou růžovou barvu a opojnou vůni malin a třešní, která se mísí s vůní teplého koření a okvětních lístků růže. Chuť je plná, tělnatá a krásně strukturovaná s pikantní kyselinkou a sametovou pěnou. Promítají se v ní noty malin, lesních jahod a zázvoru s lehkým dotekem smetany. Závěr je dlouhý a plný.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Dezerty s jahodami či malinami budou toto růžové šampaňské krásně doprovázet. Vhodné je ale i k tataráku z tuňáka či uzenému lososovi.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Historie

Vinařská tradice obou rodin Larmandier i Bernier sahá až do dob francouzské revoluce. V roce 1971 Philippe Larmandier a jeho žena Elizabeth Bernier, která vlastnila vinice ve Vertus, spojili svá jednotlivá vinařství a vzniklo vinařství nové Champagne Larmandier-Bernier. Od roku 1982, kdy zemřel Philippe, vedla vinařství Elizabeth sama.

Roku 1988 se do vinařství ze studií vrací její syn Pierre, aby pokračoval v rodinné tradici. Ten od roku 1992 opět zavedl produkci jednotlivých vín reflektující svůj terroir a od roku 1999 se toto vinařství dalo cestou biodynamiky. Všechny vinice Larmandier-Bernier jsou dnes velmi jednoduše rozpoznatelné, jelikož jsou pokryty bylinným porostem. Pierre je velkým odpůrcem používání jakýchkoliv herbicidů.

Původní kvasinky

Alkoholová fermentace je spuštěna přirozeně původními kvasinkami přítomnými na květu hroznů. Tak se prodlouží vazba na terroir, vína zrají na kalech asi rok, aniž by se provádělo stáčení nebo filtrování: nejdříve děláme víno, než vytvoříme bublinky! Každý rok se karty zamíchají, protože kvasinky se liší podle crus, jejich zaměření a také podnebí daného roku. Původní kvasinky jsou tak dokonale přizpůsobeny ročníku a terroir.