Novinka

JEEPER La Grande Cuvée Millésime 2005 (0,75l) v dárkové krabičce

40 % Chardonnay a 60 % Pinot Noir.Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a kávové zrno. Chuť je vyzrálá, ale krémová s jemnými tóny tabáku, vanilky a sušených meruněk. Po chvíli se ke koncertu přidávají červená jablka, mandle, med a teplé croissanty. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.


  • Na skladě
1 950 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: 2005
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

V samotném domě Jeeper dostal tento ročník přezdívku "Savana".

 

Ročník

Ročník 2005 v Champagne byl vynikající. Vegetační období začalo chladnou, ale suchou zimou a přiměřené jaro umožnilo úspěšné rašení i kvetení. Začátek léta přinesl dobré počasí. V srpnu byly teploty nižší, kromě jednoho výrazného vedra, které znovu nastartovalo dozrávání. Září pak přineslo teplé a stabilní podmínky potřebné k dozrání révy, zatímco chladné noci pomohly zachovat základní kyselost a aromatické látky. V září také začala sklizeň, která probíhala v idylických podmínkách. 

 

HROZNY

Odrůdy: 40 % Chardonnay a 60 % Pinot Noir

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně zlatou barvu s jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni zprvu dominují briošky, sušené ovoce a kávové zrno. Chuť je vyzrálá, ale krémová s jemnými tóny tabáku, vanilky a sušených meruněk. Po chvíli se ke koncertu přidávají červená jablka, mandle, med a teplé croissanty. Jedná se o šampaňské s hlubokou, vyzrálou komplexitou i závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto ročníkové šampaňské jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť šneků na bylinkovém másle, slávek, karamelizovaného hovězího či třeba steaku Rossini.

Ideální teplota podávání je 10 - 12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.