Novinka

JEEPER Cuvée Grande Réserve Blanc de Blancs (0,75l)

  • 1 z 2

100 % Chardonnay. Vůni dominuje minerální a květinové aroma doplněné o jemné noty bílého pepře. Chuť je hedvábná, živá a rafinovaná. Cítit jsou jmenovitě citrusy, smetana, křupavé toasty, zelené jablko a hedvábné créme brulée s křupavým karamelem. Jedná se o krásně svěží šampaňské s minerálním závěrem.


  • Na skladě
1 290 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Blancs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Chardonnay (neboli Blanc de Blancs)

Hrozny pocházejí z 11 nejlepších Crus pro Chardonnay.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 40 % Chardonnay probíhá v menších dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má zářivě zlatou barvu s jemnými vytrvalými bublinkami. Vůni dominuje minerální a květinové aroma doplněné o jemné noty bílého pepře. Chuť je hedvábná, živá a rafinovaná. Cítit jsou jmenovitě citrusy, smetana, křupavé toasty, zelené jablko a hedvábné créme brulée s křupavým karamelem. Jedná se o krásně svěží šampaňské s minerálním závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si tento Brut dobře vychlazený jako aperitiv. Ale bude se krásně hodit i k tuňákovému tataráku, pečeným langustám či španělské paelle. Opravdu zajímavé spojení tvoří s telecím masem a perníkovým kořením.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.