JEEPER Cuvée Grand Rosé (6x0,75l) + ICE BUCKET ZDARMA

  • 1 z 3

88 % Chardonnay a 12 % Pinot Noir. Vůni zprvu velí pomerančový květ a růže, pak ovocné tóny šťavnatých jahod a po chvíli se přihlásí o slovo i vůně briošek, kterou má na svědomí zrání vína v sudech. Chuť je ovocná, svěží a jemná s tóny jahod, broskví a čerstvě nastrouhané pomerančové kůry.

+ DÁREK Ice Bucket

  • Na skladě
6 540 Kč
Kategorie: Jeeper
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 
+ DÁREK Ice Bucket

 

HROZNY

Odrůdy: 88 % Chardonnay a 12 % Pinot Noir

Hrozny Chardonnay pochází z nejlepších 11 Crus napříč regionem Champagne a Pinot Noir pocházející z prestižních vinic kolem Ambonnay.

 

ZRÁNÍ

První kvašení 40 % Chardonnay probíhá v dubových sudech. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské má jasně růžovou barvu s oranžovými odlesky a jemnými pravidelnými bublinkami. Vůni zprvu velí pomerančový květ a růže, pak ovocné tóny šťavnatých jahod a po chvíli se přihlásí o slovo i vůně briošek, kterou má na svědomí zrání vína v sudech. Chuť je ovocná, svěží a jemná s tóny jahod, broskví a čerstvě nastrouhané pomerančové kůry. Po chvíli se ke koncertu přidávají zelená jablka, brusinky a křupavé toasty. Jedná se o kulaté Rosé se svěžím závěrem.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Vychutnejte si toto růžové šampaňské dobře vychlazené jako aperitiv. Ale skvěle podtrhne chuť jehněčího, filetu z nachové parmice či ovocných dezertů jako jsou jahodové dorty a malinové makronky. Nebo zkuste kombinaci s tradičními šampaňskými sušenkami.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.