JEEPER Cuvée Blanc de Noirs (0,75l)

65 % Pinot Noir a 35 % Pinot Meunier. Podmanivé vůni dominuje nejprve ovoce jako jsou ostružiny, hrušky a broskve s trochou zázvoru. Poté přichází tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá, skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty pražených mandlí, manga, malin, jahod a máslových sušenek.


  • Na skladě
1 290 Kč
Kategorie: Jeeper
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Oblast: Champagne
Ročník: Neročníkové
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
 

HROZNY

Odrůdy: 65 % Pinot Noir a 35 % Meunier (neboli Blanc de Noirs)

 

ZRÁNÍ

První kvašení hroznů probíhá v dubových sudech z Burgundska. Následně šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 5 g/l

 

CHUŤ

Průzračná zlatá barva s jemnými bublinkami vytvářejícími krémovou pěnu na povrchu. Podmanivé vůni dominuje nejprve ovoce jako jsou ostružiny, hrušky a broskve s trochou zázvoru. Poté přichází tóny medu a čerstvě upečených briošek. Chuť je plná, kulatá, skvěle vyvážená. Promítají se v ní noty pražených mandlí, manga, malin, jahod a máslových sušenek. Dochuť je středně dlouhá, vyzrálá s ořechy na pozadí.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Tento Blanc de Noirs je skvělým aperitivem, ale skvěle se hodí třeba i ke grilovanému mořskému vlkovi, kuřecímu prsu ve smetanové omáčce, steaku Rossini s lesními houbami či tvarohovému koláči.

Ideální teplota podávání je 9 - 11°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Bývalý majitel pojmenoval svou značku Champagne Jeeper na počest džípu Willys, který získal od americké armády na konci druhé světové války a který mu umožňoval v klidu objíždět vinice.

Vinařství se nachází v obci Faverolles et Coëmy nedaleko Remeše na severozápadě regionu Champagne a zaměstnává přibližně 45 lidí. Vína Champagne Jeeper jsou distribuována po celé Francii i v zahraničí a mají své pobočky také ve Spojených státech a v Japonsku.

Vinice

Jeeper vlastní více než padesát hektarů vinic na nejlepších pozemcích (v Montagne de Reims, Côte des Blancs, údolí Marne, údolí Ardres) v historicky proslulých obcích, jako jsou Ambonnay, Cramant, Bouzy, Oger, Vincelles, Trélou sur Marne, Ville-Dommange, Savigny sur Ardres, což jim dává dokonalé pokrytí celého regionu Champagne.