Novinka

H. BLIN Brut Tradition Magnum (1,5l)

70 % Meunier, 20 % Chardonnay a 10 % Pinot Noir. Vůně je středně intenzivní, bohatá na ovocné tóny připomínající červený rybíz, broskve nebo meruňky, v pozadí s jemnou mineralitou. Chuť je středně plná, s pěknou krémou bublinek, šťavnatá a harmonická, v delším závěru se objevuje osvěžující kyselinka.


  • Na skladě
1 995 Kč
Kategorie: H. BLIN
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 70 % Meunier, 20 % Chardonnay a 10 % Pinot Noir

 

Zrání

Zraje minimálně 2 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l (Brut)

 

Chuť

Zlatavě žlutá barva se střední viskozitou a příjemným perlením. Vůně je středně intenzivní, bohatá na ovocné tóny připomínající červený rybíz, broskve nebo meruňky, v pozadí s jemnou mineralitou. Chuť je středně plná, s pěknou krémou bublinek, šťavnatá a harmonická, v delším závěru se objevuje osvěžující kyselinka.

 

Párování k jídlu

Brut Tradition je skvělým aperitivem, ale skvěle se hodí třeba i ke grilovaným krevetám, carpacciu z mušlí svatého Jakuba a grilovanému kuřeti, ale i kachně.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne H. BLIN se nachází ve Vincelles v údolí Marne a je známé svými cuvée se silnou identitou, vytvořenými tak, aby vyjadřovaly svůj jedinečný charakter. Základem těchto vín je tradiční odrůda Meunier. Vždyť Vincelles, půvabná stará vesnice na turistické stezce údolím Marny, je domovem právě této odrůdy (samotný název vesničky Vincelles odkazuje na zdejší vinařské dědictví: "Vini cella" je latinský výraz pro vinný sklep).

Na 110 hektarech vinic vysázených v okolí Vincelles převažuje Meunier (70 %), ale pěstují také Chardonnay (16 %) a Pinot Noir (14 %). Dlouhodobě se věnují udržitelnému hospodaření s důrazem na ochranu životního prostředí (70 % pozemků nese označení udržitelného hospodaření VDC), což v roce 2013 vedlo k získání certifikace BIO pro několik hektarů.

Henry BLIN, stejně jako většina výrobců ve Vincelles, pochází z dlouhé linie vinařů sahající až do 17. století. Byl to však Henri BLIN, který v roce 1947 sjednotil 29 vinařů z Vincelles a založil Champagne H.BLIN (písmeno H znamená Henri).