Ernest Remy Brut Grand Cru (0,75l)

100 % Pinot Noir z Grand Cru v Mailly. Expresivní vůně odhaluje masité aroma ovocného sadu, svěžího grepu, citrónové kůry a teplých briošek. Chuť je čistá, bohatá a svěží, dominují jí zralé hrušky a jablka, karamel a koření. Závěr je krásně dlouhý.


  • Na skladě
1 245 Kč
Kategorie: Ernest Remy
Barva / Typ: Bílé, Blanc de Noirs
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 100 % Pinot Noit (neboli Blanc de Noirs)

Hrozny pochází z Grand Cru vinic v Mailly.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l

 

CHUŤ

Šampaňské zlaté barvy je protkané lehce měděnými odlesky a drobnými bublinkami. Expresivní vůně odhaluje masité aroma ovocného sadu, svěžího grepu, citrónové kůry a teplých briošek. Chuť je čistá, bohatá a svěží, dominují jí zralé hrušky a jablka, karamel a koření. Závěr je krásně dlouhý.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Mezi jídla, která hezky doplní toto šampaňské patří: marinovaný jeseter s jablečným vinaigrettem a javorovým sirupem, plněné žampiony s rozmarýnem a oříšky nebo profiterolky plněné parmazánovou pěnou.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Šampaňský dům Ernest Remy vznikl v roce 1883. Jeho vinice se nachází v oblastech Mailly a Verzenay a nesou označení Grand Cru. V současnosti se na chodu vinařství podílí také rodina historiků a sběratelů umění Alice a Tareka Berrada. Po jejich setkání ve Švýcarsku se rozhodli, že věnují rodinné jmění do tohoto vinařství a budou pracovat na jeho opětovné slávě, které dříve mívalo, přičemž Tarek zároveň působí jako sklepmistr.