Novinka

De Venoge Cordon Bleu (0,75l)

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech 20. století to byla spolu s Moët et Chandon největší vinařská firma v Champagne. Šampaňský dům Champagne de Venoge vlastní jedinečný poklad – jednu z největších „Vinothèque of Champagne“. Sklepmistr nastavil standardy vysoké kvality během celého procesu výroby – nejlepší vinice, nízká cukernatost, jen první lisování a dlouhé zrání. Jejich vína se distribuují do více než 40 zemí, výhradně přes vybírané odběratele – vinné obchody, hotely a delikátní restaurace.


  • Na skladě
1 420 Kč
Kategorie: De Venoge
Velikost lahve: 0,75l
Obsah cukru: Brut
Země původu: Francie
Barva / Typ: Bílé
 

Champagne de Venoge Cordon Bleu  je charakteristický piškotovým, usazeným aroma s oříškovými tóny a nádechem karamelu. Chuť je zralá, plná s medovými tóny, ale příjemně vyvážená citrusovou kyselostí, což vede k čistému hladkému závěru.

 

25% Chardonnay

50% Pinot Noir

25% Pinot Meunier

Zrání na láhvi :  36 měšíců

Dozáž:  7,8g/litr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

de-Venoge-logo-2048x1024-2

Champagne de Venoge založil v roce 1837 Henri-Marc de Venoge. Ve dvacátých letech 20. století to byla spolu s Moët & Chandon největší vinařská firma v Champagne. Henri-Marc byl prvním, kdo začal své etikety ilustrovat, což bylo v Champagne něco zcela nového. Navrhl ilustrované etikety nejen pro de Venoge, ale i pro Moët a další značky. První etiketa byla oválná se jménem společnosti a dvěma nakreslenými láhvemi. Prestižním cuvée domu Champagne de Venoge je cuvée Louis XV.

V současnosti produkuje de Venoge cca jeden milion lahví.