Drappier Rosé de Saignée Brut (0,75l)

100% Pinot Noir. Jasná lososová zlatá barva s bronzovými odlesky. Velmi dobře strukturované aroma s převahou červeného ovoce. Velkorysá, sytá a lehce kořenitá chuť s vyváženými tóny ovoce. Závěr je elegantní a příjemně svěží.


  • Na skladě
1 395 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 100 % Pinot Noir

 

Zrání

Růžové šampaňské vyrobené metodou saignée (neboli krvácení). Asi 5 % hroznů kvasí ve velkých dubových sudech. Následně šampaňské zraje zhruba 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 7 g/l.

 

Chuť

Jasná lososová zlatá barva s bronzovými odlesky. Velmi dobře strukturované aroma s převahou červeného ovoce. Velkorysá, sytá a lehce kořenitá chuť s vyváženými tóny ovoce. Závěr je elegantní a příjemně svěží.

 

Párování k jídlu

Ideální jako aperitiv, ale perfektně doprovodílososa en papillotte, grilované jehněčí a či jahodový sorbet nebo jahody Wimbledon.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.