Drappier Carte d’Or Demi Sec (0,75l)

90 % Pinot Noir, 7 % Chardonnay a 3 % Meunier. Jemné a delikátní aroma červeného ovoce, broskví a kdoulí. Šťavnatá chuť sušeného vyzrálého ovoce a pražených mandlí s jemnou kyselinkou v pozadí a pikantním závěrem. Závěr je kulatý, krémový a nasládlý.


  • Na skladě
1 060 Kč
Kategorie: Drappier
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Demi-sec
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 90 % Pinot Noir, 7 % Chardonnay a 3 % Meunier

Obsahuje zhruba 30 % rezervních vín.

 

ZRÁNÍ

Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 30 g/l
Dosážní likér zraje okolo 20 let, což dodává šampaňskému na komplexitě.

 

CHUŤ

Hluboká zlatavá barva s měděnými odlesky apravidelnými řetízky vytrvalých bublinek. Jemné a delikátní aroma červeného ovoce, broskví a kdoulí. Šťavnatá chuť sušeného vyzrálého ovoce a pražených mandlí s jemnou kyselinkou v pozadí a pikantním závěrem. Závěr je kulatý, krémový a nasládlý.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Toto šampaňské je perfektní jako sladší aperitiv nebo v kombinaci s dezerty. Naprosto kouzelná je kombinace s foie gras.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

drappier_logo

Ve 12. století okupovali dnešní sídlo Drappier cisterciánští mniši z Clairvaux, a sám sv. Bernard se podílel na vybudování nádherně klenutých sklepů, které slouží dodnes. Důležitým milníkem se stal rok 1808, kdy se Loius Drappier usadil ve vesničce Urville (Cote des Bars) a začal kultivovat a rozvíjet místní vinice, které mají k dnešnímu dni rozlohu 40 ha - neobsahují však 17 ha, které jsou smluvně zajištěny v Montagne de Reims a v Côte des Blancs. Roku 1870 byly vyhloubeny další ohromné sklepy do křídovitého podloží v Remeši, kde dnes zraje nejlepší cuvée domu.

Od počátku 21. století vedou společně společnost André a jeho syn Michel jako 8. vinařská generace s vidinou, že v započaté historii bude v budoucnu pokračovat jeden ze tří malých Drappiérů.

Zvláštností a ojedinělostí je produkce lahví s velkým objemem až do velikosti Melchizedec (30 litrů). Jako jeden z mála domů nechává Drappier víno kvasit v samotných velkých lahvích.

Neméně zajímavé je Cuvée Charles de Gaulle, které je původně připravované na počest této osoby, která si šampaňská Drappier velmi oblíbila. De Gaulle je prý nechával servírovat i při oficiálních příležitostech v Elysejském paláci, byť dle protokolu se mělo podávat víno jiné.