Novinka

Chapuy Brut Tradition (0,75l)

50 % Chardonnay, 25 % Pinto Noir a 25 % Meunier. Hrozny pocházejí pouze z vlastních vinic vinařství Chapuy. Částečná malolaktická fermentace. Živá kyselinka a čistá mineralita plně vyjadřuje filosofii tohoto malého rodinného vinařství: "Lehkost, jemnost a svěžest.


  • Na skladě
895 Kč
Kategorie: Chapuy
Barva / Typ: Bílé
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 0,75l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

HROZNY

Odrůdy: 50 % Chardonnay, 25 % Pinto Noir a 25 % Meunier

Hrozny pochází pouze z vlastních vinic šampaňského domu Chapuy.

 

ZRÁNÍ

U vína probíhá malolaktická fermentace (jablečno-mléčné kvašení). Šampaňské zraje minimálně 3 roky ve sklepě na kvasinkách.

Dosáž: 6g/l

 

CHUŤ

Šampaňské světle slámové barvy s delikátní pěnou a perzistentním perlením. Vůně je svěží, přímá s krásnou pevnou strukturou. V chuti je cítit žluté ovoce jako broskev a švestka mirabelka, doplněná o čerstvý křupavý toast. Živá kyselinka a čistá mineralita plně vyjadřuje filosofii tohoto malého rodinného vinařství: "Lehkost, jemnost a svěžest.

 

PÁROVÁNÍ K JÍDLU

Brut Tradition se skvěle hodí jako aperitiv nebo například pro Kir Royale. Vynikne ale i v kombinaci s pokrmy s foie gras, pečeným kuřecím prsem s houbovou omáčkou, lehce upraveným mušlím svatého Jakuba či krevetám. Je také vynikající například s jablečným koláčem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Champagne CHAPUY je rodinný statek právě v Oger o rozloze 8 ha vinic. Většina z nich je vysazena v "Côte des Blancs" odrůdou Chardonnay, která umožňuje vyrábět jemné a lehké šampaňské Blanc de Blancs, velmi typické pro tuto oblast. Mezi nimi 3 ha patří slavné "Grand Cru" vesnici Oger.

Další rodinné pozemky, které se nacházejí v "Coteaux Sud d'Epernay" a jsou osázeny odrůdami Pinot Noir a Pinot Meunier (3 ha), se používají k výrobě míchaných šampaňských, ovocnějších a jemnějších.

Rodina CHAPUY je nerozlučně spjata s historií vesnice Oger, protože jeden z jejích předků byl těsně po francouzské revoluci starostou obce. Pěstování vína je spjaté s rodinnou tradici již více než století, ale Serge CHAPUY byl skutečným tvůrcem značky a začal komercializovat šampaňské v roce 1952.

Roku 1981 ho nahradil jeho syn Arnold. V roce 2003 se k němu připojila jeho dcera Elodie, která se stará o rozvoj značky v zámoří. Aurore, mladší dcera rodiny CHAPUYŮ, má od roku 2008 na starosti hospodaření na vinicích a vinařství. Jedná se tedy opravdu o rodinný poklad.