André Chemin Brut Rosé Magnum (1,5l) v dárkové krabičce

Růžové šampaňské vyrobené mícháním, takže nabízí Pinot Noir ve dvou různých podáních. Složení tohoto Rosé je 74 % Pinot Noir a 18 % Chardonnay a následně je směs doplněna o 8 % Pinot Noir v podobě červeného vína. 


  • Na skladě
1 690 Kč
Kategorie: Andre Chemin
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Dárkové balení
Země původu: Francie
 

Hrozny

Růžové šampaňské vyrobené mícháním, takže nabízí Pinot Noir ve dvou různých podáních. Složení tohoto Rosé je 74 % Pinot Noir a 18 % Chardonnay a následně je směs doplněna o 8 % Pinot Noir v podobě červeného vína. 

Dosáž: 6 g/l 

 

Zrání

Šampaňské zraje 2 až 4 roky na kalech a dalších 6 měsíců po odležení ve sklepě, aby se plně rozvinulo jeho aroma.

 

Magnum

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Růžové šampaňské jemné lososové barvy s vytrvalými provázky bublinek a krémovou pěnou na povrchu. Ve vůni lze cítit ovocnou svěžest jahod, citronu a verbeny. V chuti se snoubí delikátní aroma červeného ovoce s tóny čerstvě pečeného toastu a svěží kyselinkou. Krásné živé šampaňské.

 

Párování k jídlu

Pokrmy s krevetami, jehněčí kotlety a filety z lososa, to jsou ta pravá jídla, která rozvinou a podpoří již tak skvělou chuť tohoto Rosé.

Ideální teplota podávání je 7 to 12°C.

 

Ocenění

DWWA 2020: Zlatá medaile

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

andrechemin_logo ac-logo-new

Champagne André Chemin je rodinné vinařství založené v roce 1948 a sídlící v malé vesničce jménem Sacy, v oblasti Petite Montagne de Reims. Jejich roční produkce dosahuje 55.000 lahví šampaňského, převážně z Pinot Noir s malým dotekem Chardonnay. Eva (rodilá Pražačka) a Sebastian jsou třetí generací vyrábějící s láskou šampaňské pod jménem André Chemin (dědeček Sebastiana), na vinicích certifikovaných HVE (Haute Valeur Environnementale) a Viticulture Durable, čímž dokazují jejich angažovanost v ochraně naší planety.