Co s dárkovými krabičkami od šampaňského?

Láhev šampaňského v dárkové krabičce je perfektním dárkem, o tom není pochyb. Dárková balení jsou často nápaditá a tematická (je libo rtěnku či parfém?) až je člověk nechce vyhodit. Spousta krabiček je dnes plechová, takže je lze znovu využít a nemusí jen „sedět na výstavce“.

 

A právě z plechových krabiček lze udělat malý květináč. Sedět v něm můžou buď květiny či bylinky. Vejde se pohodlně do středu stolu, takže bylinky budou i krásně po ruce. A nebo pokud se chcete vyhnout zalévání, tak sáhněte po umělých květinách či bylinkách.

kvetinac

kvetinac2

Do krabiček stačí dát dospod vrstvu oblázků či štěrku. Tato jednoduchá drenáž chrání kořeny rostliny před uhynutím při přílišném zalití. Na to přijde hlína a do ní semínka či již vzrostlé květiny. A je to!

 

Plechové krabičky dělá kde kdo, pravidelně je v sortimentu mívají značky Moët & Chandon a Veuve Clicquot Ponsardin v různých limitovaných edicích. Některá dárková balení fungují jako chlaďáky, jiné můžou jako květináče. Fantazii se meze nekladou!

 

PS: Moët & Chandon mívá občas i možnost personalizace těchto boxů, takový mini-truhlík na květiny by byl vážně originál!

kvetinac3